Z hlediska techniky vnímání je nyní možné elegantně vytvořit umělou realitu se vším, co k tomu patří. Zatím toto využívají např. vrcholoví sportovci, jako je třeba Eva Samková a Ester Ledecká. Trenažer tohoto typu umožňuje trénovat sjezd nebo slalom přesně tak, jak ho jmenované prožívají na skutečné sjezdovce. Jistě, můžete oponovat, že to není nic nového, trenažéry pro piloty velkých letadel tu máme řadu let. Je tu ovšem „malý“ rozdíl. Letecké trenažery si může a mohla dovolit velká výrobní nebo letecká skupina, jako je třeba Boeing nebo ČSA. Dnes ovšem náklady na tyto systémy řádově klesly a jejich realizace probíhá na trochu jiném základě.
Dnes není problém vyrobit prakticky cokoliv, a to naprosto bez účasti lidské síly. Jediný omezující parametr je finanční náročnost. Zatím. Výroba prostředků, které toto umožní, má v čase stále snižující se cenu. Okamžik, kdy se váha překlopí na stranu komplexní automatizace, je velmi blízko. Neviděli jste nikdy automatizovanou fabriku? Nemusíte až do Japonska, podobná zařízení lze zhlédnout nejen v televizi, ale např. v lakovně automobilky Mladá Boleslav nebo např. v bývalé firmě Cutisin v Podkrkonoší. Nejsou sami, doba si to vynutí velmi brzy.
Automaty jsou schopné nejen hrát třeba šachy, ale i malovat obrazy dle předloh starých mistrů. Programy pro třírozměrné tiskárny vám vytisknou z hmoty přesnou kopii nejen sochy Davida, ale i složité stavby jako vzor. Ano, automat vám tento dům i postaví, bez jediného zedníka. Zatím relativně drahé. Relativně, z hlediska času.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV