Jan Campbell: Fake news, nové technologie a lidská práva

29.01.2017 19:15 | Zprávy

Není pochyby, že jsme svědky narůstající sebestřednosti, agresivnosti a podobných jevů, jejichž následkem je úpadek komunikačních schopností člověka, vícerozměrná nespokojenost a růst napětí mezi legálností a legitimností. Do těchto kategorií patří mimo jiné fake news a lidská práva.

Jan Campbell: Fake news, nové technologie a lidská práva
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

Nedávno ukončené WEF v Davosu, nabídlo 17.ledna v Kirchner Museum panel věnovaný aktuálnímu tématu: stav a úpadek důvěry. Více než 100 posluchačů přišlo, aby si mohli srovnat výsledky průzkumu společnosti Edelman, specializující se na komunikaci v podnikatelské, vládní, mediální a NGO sféře, se zkušenostmi přednesenými v druhých sekcích WEF. Ty se zabývaly ztrátou důvěry k institucím, šíření dezinformace a fake news. Diskuze se účastnili představitelé Google a FacebookMicrosoft organizoval svůj kulatý stůl ve formě off-the-record; věděl proč. Shrnuto a krátce formulováno moderátorem z FT: my všichni jsme dnes bankéři.Facebook sklidil největší kritiku. Profesor žurnalistiky na City University of New YorkJeff Jarvis, který vedl dvě sekce na téma fake news, suše konstatoval: It was a recognition that there’s a problem. Nenabídl žádné řešení. Podobně se vyjádřil profesor New York University’s Stern School of Business (NYU Stern), bývalý člen Obamovy administrace, PosnerThere’s a growing concern about the gap between what’s true on the internet and what’s not, and how the internet and these social networks and platforms are affecting both political and social interactions. Řešení problému je v nedohlednu, proto ho bude hledat skupina 20 plus lidí v rámci WEF, Global Future Council on Human Right (GFCHR). Mezi členy GFCHR jsou Daniel Bross (ex-Microsoff), Andrew McLaughlin (ex-Google) a další experti z organizací, které byly a jsou doposud největšími účastníky a výherci konjukturního cyklu založeného na fake news. Kozel se transformuje do zahradníka. Již proto nemohl zůstat prezident Trump stranou, nevyužít možnosti obohatit scénu a iniciovat tzv. earth-shaking impact of this kind of bias, jak formuloval profesor Arun Sundararajan (NYU).

Zájemcům o více na téma, doporučuji seznámit se s výsledky listopadového setkání WEF v Dubaji, které nelze popsat jako setkání smějících se lidí. Přítomní worried technology had worsened political polarization and made it easier for misinformation to flourish.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Filip Turek byl položen dotaz

K vaší rychlé jízdě

To vám přijde normální, že porušíte zákon a obhajujte se tím, že je špatný, a že se má změnit? Co třeba nějaká omluva? A jste připraven přijít o řidičák, protože jestli ne, tak je to výsměch obyčejným lidem, kteří by o něj určitě přišly. Co mi ale vadí nejvíc je, že jedete rychle a ještě se plně nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

15:05 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

Také se dozvídáme, především od našich politiků, že by si lidé měli šetřit na důchod. Při dnešní str…