Jan Campbell: Postřehy z daleka (3)

27.09.2018 18:51 | Zprávy

V nedávném příspěvku, jehož název a den zveřejnění nemám k dispozici, jsem se zmínil o problematice vepřů v ČLR. Připomínám, že na Planetě se pěstuje cca 770 milionů vepřů pro spotřebu, tj. potravinářské účely. Z toho množství cca 435 milionů vepřů se pěstuje v ČLR. Proč píši dnes o vepřích?

Jan Campbell: Postřehy z daleka (3)
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jan Campbell

Především proto, že ČLR čelí epidemii způsobené tzv. africkou prasečí horečkou. Virus není nebezpečný pro člověka. Je však nebezpečný, protože neexistuje žádné očkování. Svojí schopností se rychle šířit a zabíjet vepře s malými výjimkami během několika dnů po nákaze, virus a epidemie představují nejenom pro stát pod sankcemi, který kryje svoji potřebu vepřovým vlastní produkcí, v daném případě ČLR, ale pro jiné státy včetně EU, potenciální katastrofu. Především v případě, že se epidemie dostane mimo území ČLR. To nelze vyloučit, jak učí historie.

V kontextu historie epidemií je proto nezbytné posuzovat i rizika tzv. referenčních biologických laboratoří. Ty působí především ve státech bývalého SSSR. Od Ukrajiny počínaje a Kyrgyzstánem konče. V současně době lze identifikovat z veřejně dostupných zdrojů tyto přísně utajované laboratoře v 25 státech. Všechny byly založeny, financovány, jsou udržovány a kontrolovány americkou vojenskou agenturou. Žádná z referenčních laboratoří nespadá pod jurisdikci státu, ve kterém se nachází. Zaměstnanci jsou především občané USA s diplomatickou imunitou, většinou vysoce postavení důstojníci americké armády, kteří jsou odborníky na biologické zbraně a biologický terorismus. Pro doplnění uvádím, že mluvčí amerických politiků pří dotazu, proč se tyto vojenské laboratoře staví?, vždy odpovídají stejně: Je to všechno kvůli ochraně a prosperitě místních obyvatel, protože SSSR po sobě zanechal nebezpečné viry a bakterie.

Zajímavé je, že v době SSSR se žádné prasečí chřipky, africké prasečí horečky a podobné novinky v SSSR nevyskytovaly. Až po rozpadu SSSR došlo k epidemiím, ze kterých ruská vláda skromně obviňovala spojence USA, nebo se tiše se zmiňovala o laboratoři v Gruzii. Zajímavá je skutečnost, že geneticky modifikovaný virus ptačí chřipky, který může být přenášen z člověka na člověka, byl vytvořen ve zdravotnickém centru v Holandsku za pomoci americké národní zdravotní instituce. Připomínám, že EU musela vynaložit miliony Euro na ochranu EU občanů formou vynucené koupě vakcíny od amerických farmaceutických společností. Další zajímavostí z mnoha jiných, o kterých nebudu psát, a pravděpodobně ani masová média nebudou psát, je skutečnost nedávného zveřejnění dokumentů (v anglickém jazyce) bývalým náměstkem ministra bezpečnosti Gruzie, Igora Giorgadze. Jeho veřejné vystoupení, které jsem mohl sledovat na televizní obrazovce, dovoluje podpořit obsah článku v NEO (New Eastern Outlook) ze dne 31. 01. 2016. Autorem příspěvku nazvaného Lugar Bio Laboratory in Tbilisi Latest: It’s Getting Worse by the Day, je Henry Kamens. Článek byl, a možná že i dnes je dostupný ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Stanislav Berkovec byl položen dotaz

poplaky

Když bude ANO v příští vládě, což se jeví jako pravděpodobné, zrušíte poplatky ČT? K čemu vůbec ČT potřebujeme? Co se týká zpravodajství, tak zde ji podle mě nahradí dobře i soukromé televize, vždyť ty přeci také musí dodržovat nějaké zákony a být nezávislý, když vysílají zprávy nebo tomu tak není? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Lev Davidovič Musk

15:16 Petr Hampl: Lev Davidovič Musk

Denní glosy Petra Hampla.