„Evropský trh s novými automobily roste již tři roky po sobě. Stále se nachází přibližně 5,5 % pod svým maximem z roku 2007, avšak oproti nejnižším údajům o nových registracích osobních aut v roce 2013 roste trh Evropské unie a Evropského sdružení volného obchodu o více než 22 %. Pozitivní zprávou nepochybně je, že rostlo všech pět hlavních trhů. Letošní rok je však unikátní v tom, že s výjimkou Nizozemska rostly registrace ve všech zemích Evropské unie.
Zajímavý vývoj je u některých značek. Volkswagen doplácí na aféru Dieselgate a vykazuje půlprocentní pokles prodejů. Celá skupina však roste především díky Škodě a Audi. Stagnuje rovněž francouzské PSA, naopak razantní nástup zaznamenal Jaguar Land Rover.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV