Jaroslav Kuba: Nepřítel hlubokého státu

21.08.2024 11:15 | Glosa

„Enemy of the State“, film z roku 1998, občánka vyděsí tím, jak jej může totálně zničit tajná služba. Když ji zneužijí v ní sloužící „prohnilí“ pro „prohnilé“ z politiky i odjinud.

Jaroslav Kuba: Nepřítel hlubokého státu
Foto: Repro X
Popisek: Donald Trump na nominačním sjezdu Republikánské strany

V roce 2016 se mainstream devótně pohoršoval nad misogynem, který by se rád dostal do „Bílého domu“. Tím měl být Trump, když někomu vysvětlil příčinu rozhořčení moderátorky během rozhovoru s ním, „že dotyčná měla svoje dny“… 

Po této „upoutávce“ na svojí existenci si už nemusel dělat další reklamu, neboť na You Tube se na záznamy z jeho mítinků hrnuly milióny zvědavců. Talent televizního reklamního baviče však využil k nevybíravé kritice poměrů. S tím, že prý jako veleúspěšný podnikatel dokáže napravit po politicích zdevastovanou Ameriku. V kampani roku 2020 na Bidenovi odhalil aktivity, jaké vynášejí politika až do nejvyšších míst. Před tisícihlavým shromážděním prohlásil, že Sleepy Joe ze všech politiků nejlépe olizoval Obamovo pozadí. Anebo generalitu USA Trump vystihoval mimikou hodnou chovanců ústavů pro mentálně retardované.

Jako prezident v roce 2017 pomyslně uzavřel s občany smlouvu, že Americe vrátí někdejší „národně-ekonomickou a vojenskou moc a slávu“. Nevyžadující mrhání obrovských částek na vedení nekonečných válek, vyhazování dolarů, které USA potřebují doma ke svojí rekonstrukci. Podle něj „mají být tyto dolary investovány do samotné Ameriky, do výzkumu a vývoje, do inovací, na systémovou pobídku podnikatelům, kteří nejsou se zastarávajícími možnostmi s to udržet krok s komunistickou Čínou“.Jestliže Amerika už nemá z národohospodářských důvodů na prosazování  supervelmocenských zájmů ve světě, musí hodit přes palubu nákladný aparát udržování proamerických režimů po celé planetě. A s ním i zájmy obří chobotnice vojensko-průmyslového komplexu, omezit s jeho zájmy provázaný mocenský aparát v samotných USA. Jako prezident dokázal až do vypuknutí „kovidu“ vylepšit ekonomiku. Avšak nedokázal si získat mocenský aparát USA, tajné služby a s tímto konglomerátem provázaný, všemocný mainstream. Takže s nimi začal - coby s „Deep State“ - sebevražedně bojovat. Jenže se záhy stal prvním prezidentem, kterého média nepustila na svoje stránky jakožto „nepřítele státu“. Spatřoval v tom osobní animozitu, aniž by postřehl, že mu tak v podstatě jen brání, aby nepodřezával větev pod systémem, který symbolizuje U.S. prezident… 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 5


Osobnost měsíce

MUDr. Róbert Teleky, MBA

  • KDU-ČSL
  • poslanec
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Pedro a Roxana

17:15 Ladislav Jakl: Pedro a Roxana

Žvýkačka Pedro dělala bezva bubliny. Nechutnala tak skvěle jako Donald, ale obrázky měla taky hezké …