Jiří Kalach: Žebrácká hůl pro podnikatele a uplácení voličů v čase pandemie

17.04.2020 11:53 | Zprávy

Kdo nezná historii, nezná současnost. Je zapotřebí připomenout si minimálně dva významné citáty. Citát bývalého ministra průmyslu za ČSSD Jana Mládka: „Živnostníci parazitují.“ (16. 03. 2013, idnes.cz) V tomto duchu pokračovala i pí. ministryně Maláčová při přípravě důchodové reformy.

Jiří Kalach: Žebrácká hůl pro podnikatele a uplácení voličů v čase pandemie
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš a Jan Hamáček na tiskové konferenci ke koronaviru

Citát premiéra vlády, Andreje Babiše: „Malé a střední podniky – to jsou klišé a kecy. My potřebujeme podporovat velký průmysl, který tu má tradici.“ (04. 10. 2013, ZDE)

Je neuvěřitelné, jak se vládám v posledních letech podařilo rozdělit společnost a doslova podplácet velké skupiny voličů. Vládě se podařilo vytvořit dojem, že existuje skupina pracujících poctivých občanů, kteří pracují pro blaho společnosti osm hodin denně a oproti nim stojí skupina podnikatelů a živnostníků, kteří „všeci kradnú“. Vytvořila se bezprecedentní šikanózní opatření, aby se život těch, kteří od státu nic nechtějí, chtějí na státu být nezávislí a stát živí, maximálně ztížil.

Dovoluji si také odcitovat soudce Nejvyššího správního soudu Karla Šimka „Společnost a ekonomika nemohou být postaveny na kasárenské logice strachu. Soukromí a informační autonomie jednotlivce dostanou, a už dostávají na frak způsobem, který se zcela vymyká ústavním principům přiměřenosti, jak byly dosud ústavními soudy chápány.“ Tento názor je v podstatě totožný s disentním stanoviskem čtyř ústavních soudů k EET.

Vláda si v době pandemie rozdělila společnost na skupiny, které bude podporovat i za cenu rozpoutání inflace a přípravy tzv. „helicopter money“, a na skupinu, která ponese náklady. Je smutné sledovat, jak různé podpory pro podnikatele začínají v podstatě od nuly a za těžko splnitelných podmínek.

Vláda utajeně přecházela z jednoho režimu nouzového stavu do druhého a ukazuje na ty zlé podnikatele, kteří chtějí uhradit zisk. Slovo zisk se používá účelově, neboť zní v této době až neslušně. Morální by bylo ovšem použít sousloví „nahradit nezaviněné ztráty“. Ale to je jedno, důležité je ukázat třídního nepřítele a 30 % voličů máme jistých. Vláda nejenže chtěla zamlčet, že má zákonnou povinnost hradit škody za mimořádná opatření, ale snaží se tyto povinnosti eliminovat přechodem na jiné zákonné normy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

15:05 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

Také se dozvídáme, především od našich politiků, že by si lidé měli šetřit na důchod. Při dnešní str…