K tomu všemu směřují např. velmi vážné úvahy vlády o změnách volebního zákona, které by měly zúžit počet volebních dnů na jeden. Nejspíš proto, aby řada zaměstnanců, kteří nebývají většinou volební oporou stran pravice, neměla možnost přijít k volbám. A za druhé, prosadit takovou změnu volebního zákona, která by umožnila korespondenční volbu. Základním nedostatkem korespondenční volby je, že jaksi zmizí tajnost hlasování. Pravice tak už nebude muset organizovat nákladné kampaně typu „Přemluv bábu, dědka“, ale postačí, aby "správně" motivovaní vnoučci a vnučky dříve narozených lidí, kteří většinově volí strany nalevo od středu, za ně vlastně vyplnili volební lístky „tím správným způsobem“.
Těmito změnami volebního zákona by se dalo zopakovat volební vítězství současné koalice i v příštích sněmovních volbách. Ale jisté to není. A proto je potřeba udělat ještě další kroky...
Zejména je potřeba ochočit část levice (protože s komunisty se nepočítá) anebo ji alespoň neutralizovat do protibabišovské polohy. Politický investor Jan Barta se prý již obrátil na předsedu sociální demokracie Michala Šmardu. Nabídl mu financování ze strany nejspíše celého finančního konsorcia (jeden sponzor může totiž dát straně jen 3 mil. korun) a Spolku pro podporu liberální demokracie a začít sponzorovat tuto stranu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV