Jiří Vyvadil: Islám: hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka...

18.01.2015 10:09 | Zprávy

V pátek se sešli stoupenci hnutí Islám v ČR nechceme, nebo jak se to hnutí jmenuje a volně navázali na protiislámské a protislamistické hnutí Pegida. Záměrně používám obě příjmení jakkoliv je mi jasné, že bychom si všichni oddechli, kdyby šlo oddělit věřící muslimy od stoupenců džihádu. Bohužel se často tyto pojmy prolínají.

Jiří Vyvadil: Islám: hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka...
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil

Účastníci  páteční demonstrace – jasně říkají, že  islám jako náboženství s jeho projevy zde nechceme.

Vzápětí začala diskuze, že jde o xenofobní projevy, která do civilizované společnosti nepatří a zda pojmy islám a islamisté neoddělovat. Ano i ne.

Je to všechno mnohem složitější : Především už mnoho let sdílím předpoklady o střetu civilizací, které pan Hugtington geniálně před 20 lety předvídal, a i když z jeho předpovědí radost nemám, je nesporné, že islám-islamismus- boje mezi islamisty samými a boj mezi islamisty a ostatní světem, je a bude rozhodujícím civilizačním  střetem, který nabírá mohutnou a krutou podobu v podobě desetitisíců, spíše statisíců mrtvých a miliónů uprchlíků.

To samozřejmě zákoně nemusí znamenat, že jej vyvolali jen islamisté.

Naopak armádu džihádistů, islamistů si vytvořil sám Západ.

Zejména USA téměř továrním způsobem vyráběla džihádisty. Počínaje podporou  fanatických Talibanců proti sekulární moci sovětů (je dobré si připomínat setkání prezidenta Reagana ve své oválné pracovně z 90 let. Kdy by si tehdy pomyslel, že Titíž Talibanci dají USA záhul a po 13 letech skončí válka v Afghanistánu, tentokrát vedená USA bez výsledku, tedy prohrou), či podporou bojovníků za svobodu a demokracie, čili bestiální stoupence dnes islámského státu. A k nim se v ve stejně odpudivé podobě připojili Francouzi, Britové, ale i Nizozemci či Belgičané.

Není sporu o tom, že jsme se před 20 lety naivně připojili k té části světa, který buď díky své bývalé imperiální koloniální politice (Británie, Francie, Belgie, Nizozemí), nebo vyvoláváním válek (zejména USA, ale stejně i Francií) a  nebo díky infantilní imigrační politice lákáním Gastaarbeiterů (zejména Německo) jsou a budou trvalým předmětem útoků evropských domicilních džihádistů.

A je to jejich problém. My jsme podobné nestvůrnosti v minulosti nedělali.

Jen ať se ti, kteří tento problém vytvořili snaží.

Jistě poteče krev...

Ale rozhodně nikdo z nás, kromě nezodpovědného nebožtíka Havla nechtěl válku v Iráku, či nechtěl zhroucení Libye...

Tato vsuvka byla nezbytná k tomu, abych se posunul dál.

Kdyby byla respektována prostinká, ale rozhodující zásada mezinárodního práva o zásadě nevměšování, nekonala by se jediná válka proti islámským státům a sice osobně nesympatičtí a dílčím způsobem i nelidští autoritativní či přímo diktátorští šéfové typu Sadáma Hussajna či plk. Kadáfího by chránili náš svět potíráním džihádistů vlastními prostředky...

A tak je raději USA zavraždila...

Jedno je jasné, my obyvatelé Česka jsme byli umírnění,  ale značná část Západu přilévala do narůstajícího  ohně hektolitry nafty a byli tak pitomí, že si neuvědomovali, že v jejich zemích žijí desetitisíce těch, kteří je za tyto arogantní útoky musí nenávidět a právem chtějí zničit...Je to boj a jde jen o odlišná místa zápasu.

A tak jako v Iráku, Libyii, Afganistánu, v Paříži či Německu jde o stejný zápas, jen jinými prostředky a jinou taktikou.

Tím se dostávám k dalšímu bodu...

Je to samozřejmě válka a kdo říká, že nikoliv tak je hlupák.

A ideologicky se opírá ze strany islamistů o islámské učení a to často s vypíchnutím nejbrutálnějších tézí  a ze strany řekněme euroamerických  bojovníků o jakýsi systém hodnot, kde naposledy to bylo pojato jako svoboda projevu, ve které je možné kohokoliv neurvale napadat. Takže, když už jsme při tom : Charlie Hebdo byla pěkná stoka a souhlasím s přítelem papežem Františkem, že ke svobodě se také váže odpovědnost a něco takového vycházet nemělo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Vyvadil

Tomio Okamura byl položen dotaz

Vy jste proti sankcím

Já v nich také nevidím moc žádný přínos - ani pro Ukrajinu. Na druhou stranu, nebylo by horší nedělat nic, když Rusko rozpoutalo válku? Nebo co byste udělal vy, kdybyste byl teď ve vládě? A věříte, že Trump letos válku ukončí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel Foltán: ČT pekelnej mariáš betl nebo durch?

19:20 Pavel Foltán: ČT pekelnej mariáš betl nebo durch?

„Takže toho Součka si klidně odvolejte a hezky rychle – už jste ho měli odvolat dávno. Respektive js…