Karel Januška: Matení pojmů

26.01.2020 21:17 | Zprávy

Moderátoři a komentátoři České televize a Českého rozhlasu se domnívají, že jsou nezávislými na politických stranách. Měli by být podřízení některému ministerstvu, protože zákon nařizuje občanům, aby těmto institucím přispívali.

Karel Januška: Matení pojmů
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

V současnosti není mezi komentátory veřejnoprávních médií ani jeden pravicový. Komentátorka Barbora Tachecí (podobně jako Václav Moravec) usuzuje, že může své osobní názory veřejně hlásat. Neuvědomuje si, že může páchat trestný přestupek. Důkaz je jednoduchý. Listina práv (10) Každý má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno.

Každý výrok v médiích o "trestně stíhaném premiérovi" je porušení článku Listiny práv. V Senátu nebo v Poslanecké sněmovně takové výroky mohou zaznít. Zákonodárci mají imunitu. Ale komentátoři veřejnoprávních médií takovou imunitu nemají. Žádný soudce dosud neprohlásil (a ani prohlásit nesmí), že "premiér může být potrestán". Premiér je nejvyšším představitelem moci výkonné. Levicově smýšlející voliči se mohou snažit poškodit jeho dobré jméno. Ale dokud je A. Babiš ve funkci premiéra, nepodléhá moci soudní. Proto jsou slovní výpady proti premiérovi nezákonné. V diktatuře by takové výroky mohly být potrestány nejvyšším trestem.

Problém je s komentátory veřejnoprávních médií. S příchodem nové vlády (pravicové, která nyní vládne), by všichni komentátoři měli ctít Ústavu a Listinu práv. Veřejnoprávní média by měli opustit všichni komentátoři, kteří zastávají levicové názory. Což jsou všichni, protože jsem dosud nezaznamenal ani jeden pravicový komentář. Nelze slučovat komentátory a moderátory. ČT je levicová od doby, kdy po sametové revoluci stávkovala.

Ústavní soud si při svém vzniku stanovil takové postupy, které zaručovaly spojitý přechod od totality k "demokracii". Bez ohledu na znění Ústavy rozdělil práva občanů do různých kategorií. Podle těchto svých předpisů koná i desítky let po diktatuře. Zájmy advokátů, soudců a všech "občanů s právnickým vzděláním" podřídil svému výkladu spravedlnosti. K čemu je Ústavní soud, když nezabrání opakování nespravedlnosti? Počet soudců Ústavního soudu nemá nic společného s délkou řešení sporů. Republika není právním státem. Je státem, ve kterém má rozhodující slovo justiční mafie.

V blogu Ústavní soud a pravda navrhuji, jak vybřednout ze současné situace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Brandtner: Další podpásovka v „kauze Ševčík“

14:08 Petr Brandtner: Další podpásovka v „kauze Ševčík“

Pondělní Seznam Zprávy přinesly další z řady článků týkajících se osoby a osudu doc. Miroslava Ševčí…