Karel Januška: Parlament a justiční mafie

30.09.2019 7:33 | Zprávy

Tvořit zákony proti základním občanským právům mohou pouze zákonodárci, kteří nechápou základy demokratického státu.

Karel Januška: Parlament a justiční mafie
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

Zákonodárci nutí jiné zákonodárce, aby nad rámec základních občanských práv, sdělovali údaje o svém majetku. Zřejmě se domnívají, že všichni kolegové kradou. Pirátská strana je strana loupežníků? Svého času Věci veřejné prosazovaly (spolu s ostatními stranami) obdobné zákony.

Občanská práva jsou v právním státě zajištěná každému občanovi bez výjimky. Žádný zvolený zástupce nesmí o svá základní občanská práva přijít. Zákon může omezit práva všech občanů, ale členové Parlamentu si to neuvědomují.

Co je k takovým nařízením vede? Vyšší zájem „občanů s právnickým vzděláním“, nebo neporozumění principům demokratického státu? Domnívat se, že z majetkových přiznání lze dovozovat trestnou činnost, je naivní. Trestná činnost musí být doložená skutkem. Na tom je založený princip právního státu.

Případ H-System je typický, protože došlo ke dvěma různým rozsudkům téhož případu. Občané nabyli majetek v dobré víře, a jiný soud je tohoto majetku zbavil. Advokáti obou skupin ukázali, jak nesmyslné postupy v naší justici platí.

Jestliže jste, dámy a pánové zákonodárci, vydali předpis o svých nových povinnostech, tak pracujete pro diktaturu. Pro diktaturu zvláštního typu. V naší republice je to diktatura „osob s právnickým vzděláním“ nad osobami bez právnického vzdělání. Je to justiční mafie. Tvůrci takové spravedlnosti sedí mezi vámi (Jiří Pospíšil, Kalousek, M. Benda, a mnoho bývalých senátorů a poslanců za strany, které už mezi vámi nejsou).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

15:05 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

Také se dozvídáme, především od našich politiků, že by si lidé měli šetřit na důchod. Při dnešní str…