Lubomír Man: Bublina o ruském vměšování do voleb v USA má namále

02.07.2017 20:11 | Zprávy

„New York Times a tisková agentura Associated Press přiznávají, že ve věci ruského vměšování do amerických voleb lhaly“, píše P.C. Roberts z Washingtonu a dodává. „Lhaly a byly při lži přichyceny. Ale co dobrého lze povědět o médiích, které se ze všech sil snaží zlikvidovat prezidenta Spojených států jen proto, aby mu zabránila uzavřít mír s Ruskem?“

Lubomír Man: Bublina o ruském vměšování do voleb v USA má namále
Foto: Archiv Lubomíra Mana
Popisek: Lubomír Man

Šířeji se k informaci vyjadřuje Jason Ditz na webu Antiwar.com píše: „Mezi nejčastěji opakovaná tvrzení o ruském vměšování do amerických prezidentských voleb bylo to, že všech 17 amerických zpravodajských agentur se shoduje v názoru, že se Rusko pokusilo volby ovlivnit – a to tak, aby se prezidentem stal Trump. Což není pravda. Jak deník New York Times, tak tisková agentura Associated Press nyní přiznávají, že informace o totožném názoru 17 zpravodajských agentur na ruské vměšování není pravdivé.

A co že se tedy stalo? Ředitel agentury National Intelligence jako vůbec první vyslovil obvinění o vměšování na adresu Ruska, a to s tím, že je založeno na názoru tří zpravodajských agentur, a to CIA, FBI a NSA (National safety Agency). Ředitel agentury National Intelligence nominálně reprezentuje všech 17 zpravodajských agentur, z čehož americké presstituky záměrně, spěšně a falešně odvodily, že všech 17 zpravodajských agentur má ve věci ruského vměšování shodný názor.

Nyní se však ukázalo, že tomu tak není, a že větší část agentur se záležitostí ruského vměšování nikdy nezabývala a ani k ní nevydala žádné stanovisko.“

První a nejnosnější trám americké konstrukce o ruském vměšování (pro které má být Rusko potrestáno dalšími západními sankcemi), tak z umně budované stavby amerických neokonzevativců vypadl. Kdy přibudou další?

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Green Deal

Fakt máte za to, že je Green Deal sám o sobě správná věc? V čem přesně bude dobrý, když bude Evropa jediná, kdo bude pravidla respektovat? A nemyslíte, že se zlatá střední cesta měla hledat už dávno, a že ji měl hledat Babiš, než ho podepsal? Lze teď od něj nějak odstoupit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Falešní „hrdinové“, kteří nic nedokázali

15:19 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Falešní „hrdinové“, kteří nic nedokázali

Často sledujeme v médiích, jak někteří současní "hrdinové" nezřízeně pomlouvají Jiřího Paroubka. Ano…