Pro absolvování právnické fakulty jsou potřeba pouze krayon, pár náhradních tuh např. HB a balík papírů A4 . Možná i jednu gumu na gumování. Školy netřeba. Z toho co slyšíme v televizi usuzuji, že řada právníků ve městě, kde absolvovali, by fakultu právní ani nenašli. Když se někdo odvolá, že on studoval 6 let, přítomní nabydou dojmu, že dotyčný začal studovat jako absolvent pátého ročníku základní pomocné školy. Všechny ostatní školy mají nějaké náklady. Hudební : klavír stojí asi okolo 100 000 Kč, musí se ladit. Zemědělci: školní políčka, mikroskop. Chemie: žíraviny, strojaři: ceny měřících přístrojů se nedopočítáte.
Pro právní fakultu: již na gymnáziu: roční přípravný kurs pro studenty 2000 Kč (v té době měsíční mzda) nebo dvouletý kurz za 4000 Kč. Přitom o existenci těchto kursů nevěděl téměř nikdo. Roční kurz byly vyhozený prachy. Ani jsem se neptal za jak málo hodin výuky takový prachy.Takže již před zahájením přijímacích zkoušek byla v podstatě tajná a též sociální selekce. O regulérnosti přijímacích zkoušek by báje obyčených lidí vydaly možná na román. Jediný, koho znám, že mu vzali a hned obě děti na práva, byl spolužák ,který hned po škole šel na ministerstvo vnitra. Jestli neumřel, dělá tam dodnes. O úrovni kvality profesorů jaká je na strojárně , elektru nebo fyzice si na právech mohou nechat jenom zdát. Když se v televizi dozvím, že kauzu řešilo sedm ústavních soudců (ti ze všech nejlepší), a čtyři řekli: to je bílá, a tři: to je černá tak zírám. Neřekli např. to je žlutá, zelená, modrá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV