Takže si to shrneme:
1) Lidí je víc a víc.
2) Lidí je potřeba míň a míň. Je jen otázkou zdrojů a času, kdy přestaneme potřebovat prodavačky, řidiče (sorry za ten nechutný sexismus) a stovky dalších ,,otrocky vykonávaných'', manuálních profesí, které se dají automatizovat.
3) Lidi jsou čím dál nervnější, blbější a iracionální.
Dosud vždy byla populace provázána s ekonomikou - lidí bylo zhruba tolik, kolik jich bylo schopno se uživit.
Dnes jsme ve fázi, kdy vytváříme nesmyslnou práci pro lidi, kteří jsou navíc (různá genderová studia apod.)
A míříme do fáze, kdy lidi budou zbyteční úplně a budeme stát poprvé v lidské historii před otázkou: kolik nás tady má být, kolika lidem má být umožněno žít a podle jakých kritérií se budou vybírat? Poprvé bude rozhodováno ne evolucí, ne nabídkou a poptávkou, ne ekonomickými zákonitostmi, ale arbitrárně, od stolu. Protože kdyby to měla rozhodovat ekonomika, pak by bylo 99% lidí nepotřebných, nic nepřinášejících ...
K tomu si přidejme totální bezradnost při odpovědi na otázku proč tu jsme, jaký to má všechno smysl ... náboženství možná dávalo či dává odpovědi špatné, ale to je vedlejší: dávalo lidskému životu kontext a účel a jednotlivým lidem jistotu. Dnes život většina lidí vnímá jako chemickou nahodilost.
Nedivte se jim, že šílí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV