Takže se středo- a východoevropské země dostanou na čísla, při kterých už nebudou schopny efektivně pěstovat potraviny, zatímco západní země i po tomto "omezení" budou na několikanásobcích současných stavů v naší zemi a dalších zemí střední Evropy. Bude to znamenat likvidaci jakýchkoli pokusů o potravinovou soběstačnost naší země! (ZDE)
Citace z článku:
Stojíme na začátku dalšího sedmiletého období společné zemědělské politiky, které má vycházet z Green Dealu. Co vše se bude měnit?
V rámci Green Dealu se požaduje například snížit průmyslová hnojiva o 30 procent, což by asi bylo příjemné, ale ČR spotřebovává 124 kilo čistých živin na hektar, Belgie téměř 300 kilo čistých živin na hektar, a Irsko dokonce více než 500 kilo čistých živin na hektar. Pokud snížíme všichni o 30 procent, tak u nás bude možné aplikovat cca 80 kilo čistých živin na hektar, v Belgii 210 kilo čistých živin na hektar a v Irsku 350 čistých živin na hektar, jak asi budeme konkurovat? Budeme dotlačeni k další extenzitě a uvolňování našeho trhu zemím, kde pokles produkce bude minimální.
Je zahrnuto i snížení pesticidů? Pokud ano, pak by z toho spotřebitelé měli mít radost.
Ano. Samozřejmě, ale opět se podívejte na tu nespravedlnost. V rámci omezení užívání pesticidů se bavíme o minus 50 procentech, což by v případě ČR, která dnes spotřebovává 1,86 kila účinné látky na hektar, znamenalo snížení na 0,93 kila účinné látky na hektar. V případě Belgie, kde dnes je užíváno 8,1 kila účinné látky na hektar, se spotřeba sníží jenom na čtyři kila a v Itálii na 3,9 kila účinné látky na hektar. Je toto spravedlivé? Je toto ochrana životního prostředí?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV