I přes zářijovou mobilizaci a odhodlání našeho národa přišla mnichovská zrada. V Mnichově proběhlo „jednání o nás, bez nás“. Historicky známé cynické prohlášení britského politika Alexandra Cadogana, „ že Československo nestojí, ani za ostruhy jediného britského granátníka “, je toho dokladem. Porcování Československa mohlo začít !
Snahou řady našich prozápadních politiků a médií, je na tuto skutečnost zapomenout. Zapomenout na mnichovskou zradu, na které se vedle Německa, Itálie, Anglie, Francie, podílelo i Polsko a Maďarsko. Tímto krokem si Německo cíleně otvíralo cestu na Východ. Mnichovské porcování ČSR a jeho následná okupace, měly tragické pokračování ve světové válce s desítkami milionů obětí, …. Dnešní vykladači dějin záměrně zapomínají na ostudnou spoluúčast Anglie a Francie, při mnichovském diktátu. I dnes po 78 let je snahou z viníků války udělat oběti. V této souvislosti je nedůstojné ministra české vlády se ponižovat a žádat o odpuštění na sudetoněmeckém srazu tak, jak to nedávno učinil český ministr kultury ministr Daniel Herman.
Dr. Edvard Beneš je novodobými mudrci často skandalizován za svá politická rozhodnutí, jak v roce 1938, ale i za poválečný vývoj v ČSR. Tedy i za odsun Němců a za únor 1948.
I v těchto zářijových dnech se opět rozhoduje o zájmech našeho národa. Tentokráte ne v Mnichově, ale v Bruselu. Ti, co vyvolali v arabském světě migrační vlnu, dnes ukazují prstem na Českou republiku, pro její postoje. Tak jako před lety opět bojujeme proti vměšování a ztrátě naší suverenity. Bruselský diktát nám, až tak nápadně, připomíná události září 1938.
Československo tehdy také stálo osamoceno proti západní Evropě.
Ani po letech na mnichovské slzy nezapomínáme.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV