Pokud by byla daná změna aplikována již na rok 2023, nebyly by platy učitelů ve výši 130 % průměrné mzdy v ČR, jak se zavazuje vláda ve svém aktuálním programovém prohlášení, ale činily by pouhých 113,5 % (Ministerstvo financí predikuje pro rok 2023 úroveň platů učitelů na 116,6 % průměrné mzdy v ČR).
Pozitivně se k navrhované změně nevyjádřila žádná školská organizace. Organiazce, které jsou součástí školské tripartiy za zaměstnavatele a zaměstnance, navíc kritizují, že s nimi nebyl pozměňovací návrh předem projednán, což je porušením sociálního smíru. V této souvislosti uvažují školské odbory o stávce... V rychlé FB anketě Pedagogické komory, z. s., případnou stávku v této věci podpořilo 73 % respondentů z řad pedagogů.
13 školských organizací prostestuje proti zrušení garance financí na platy pedagogických pracovníků
Pedagogická komora
Unie školských asociací CZESHA
ČMOS PŠ (školské odbory)
Asociace speciálních pedagogů
Unie zaměstnavatelských svazů
Asociace pracovníků pedagogicko-psychologických poraden
Asociace pracovníků speciálně pedagogických center
Asociace školní psychologie
Asociace vychovatelů školských zařízení
Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v ČR
Asociace ředitelů gymnázií
Asociace ředitelů ZŠ
Učitelská platforma
ZDE
Marek Výborný (KDU-ČSL) Petr Gazdík (STAN), Renáta Zajíčková (ODS), Pavel Klíma (TOP09) a Jakub Michálek (Piráti) - text pozměňovacího návrhu ZDE
Učitelské platy – pokles místo garance ZDE
Fialova vláda obelhala důchodce i pedagogy. Kdo přijde na řadu teď? ZDE
Proti jiné části této novely (dekvalifikačnímu paragrafu 9a) se v minulosti vyjádřilo negativně 14 školských organizací. Pozitivně opět žádná...
Novelu zákona o pedagogických pracovnících kritizuje 14 školských organizací ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV