Celková rozloha města činí celkem 17,99 km², ve městě žije bezmála 25 tisíc obyvatel, ovšem spolu se sousedními městy Terezín, Bohušovice nad Ohří a Lovosice, které na Litoměřice téměř navazují, tvoří aglomeraci se skoro 40 tisíci obyvateli. Královským městem se staly v rozmezí let 1219 a 1228. Historické jádro města je již od roku 1950 městskou památkovou rezervací, v níž je zahrnuto celkem 44 ulic a devět náměstí. Ve městě sídlí biskupství litoměřické diecéze.(dnes mezi národní přírodní památkou horou Radobýl a Bídnice). K této podzemní továrně o rozloze 40 km chodeb a výrobních hal, byl ve městě Litoměřice dále zřízen Litoměřický koncentrační tábor SS komando B5, (samostatný tábor Osvětimi II- Březinka, Auschwitz II –Birkenou), kde jen přes zimu 1944 zemřelo 4.500 mladých lidí vzešlých z tzv. "selekcí" bylo zpopelněno v krematoriu Richardu i Terezínském krematoriu! Velké množství válečných zajatců pracovalo i v samotném městě, především v koželužně a v továrně na letecké vrtule firmy Albis, která byla v roce 1942 zřízena v prostorách zrušeného Labskozámeckého pivovaru (a později Mrazírny).
Vážení spoluobčané, bydlím v Litoměřicích již od r. 1997, ale nikdy jsem neslyšela varování, že je převážen náklad nebezpečného odpadu 2x týdně Litoměřicemi (200 ks sudů-500 ks sudů ročně).
Další nezodpovězená závažná otázka je, jak moc budeme si doma u topení „zářit“ a kolik plánovaná geotermální teplárna s elektrárnou při čerpáním podzemních vod „vycucne i něco málo z průsaků“ z podzemního radioaktivního úložiště Richard?
A dále vůbec nechceme v Ústeckém kraji 3x celorepublikové radioaktivní smeťáky :
1. vyhořelého jaderného paliva z jaderných elektráren Temelína a Dukovan by se mělo zakopat do chráněnné krajiny Čertovka u Lubence, okr. Louny, Ústecký kraj;
2. veškerého zbylého radioaktivního odpadu z celé ČR - průmysl (energetika, ČEZ, a.s. , úpravny jadr. paliva, chemický, zbrojní, výzkum a vývoj a jejich reaktory, těžba uranu, atd.), zdravotnictví, atd. - Čertovka u Lubence, okr. Louny, Ústecký kraj;
3. veškerého zbylého radioaktivního odpadu z celé ČR - průmysl (energetika, ČEZ, a.s. , úpravny jadr. paliva, chemický, zbrojní, výzkum a vývoj a jejich reaktory, těžba uranu, atd.), zdravotnictví, atd. - RAO Richard Litoměřice
Přidáváme se k občanským sdružením občanského odporu zřizování úložišť na území Českého státu a k snaze OS Severočeský OCELOT vzniklo mimo jiné proto, abychom se mohli organizovaně a účinně bránit vzniku hlubinného úložiště radioaktivních odpadů v naší lokalitě Čertovka u Lubence, v Ústeckém kraji (http://osocelot.ic.cz/vychozi.htm).
Naše královské město Litoměřice je důkazem, že SÚRAO a MPO ČR za peníze daňových poplatníků nedbá o zdraví a bezpečnost těchto poplatníků. Naopak!
K obohacování sebe i pol. stran zneužívají mimořádného podzemního díla, které je výsledkem otrocké práce vybraných vězňů z řady evropských koncentračních táborů, aby bez souhlasu občanů vydělávaly na jeho zavážení -mírně, středně či další?? RAO- úložiště Richard. Děje se tak přímo ve městě s 26 tis. občany v CHKO České středohoří 90m pod povrchem cizích pozemků a národní přírodní památky hory Radobýl, Bídnice, Bílé stráně, atd., ve 40 km 146 mnohametrových chodeb a sálů podzemní továrny na rakety V1.V2 s plochou dráhou letu z II.s.v. národní nemovité památky č.rejstříku 22329/5-1915 ze dne 3.5.1958. A občanům ani korunu kompenzace za pravidelné jejich "ozařování" cyklickými převozy až 500 sudů ročně od 350 platících výrobců odpadů (1,5 mld. Kč vyberou a občanům nic nedají za poškozené zdraví a znehodnocené byty, domy, chaty a pozemky), do Litoměřic -2x týdně v nočních hodinách -jen tak pod plachtou jejich ulicemi s důsledky nemocí - nejčastější výskyt rakoviny (štítné žlázy,leukémie a lymphomy (C81-96). Ani korunu kompenzace za ničení zdrojů pitné vody (podzemní prameny, soutok řeky Labe a Ohře, atd.) Příkladem je bývalý solný důl v Dolním Sasku, ASSE II - prosakuje i přes veškerá opatření a sudy s betonem se přelamují.
O hodnotách nemovitostí ani nemluvě - kdo si koupí rodinný dům či chatu s výhledem na 2x týdně pravidelně zavážené úložiště radioaktivního odpadu?! s nedalekým hlubinným úložištěm vyhořelého radioaktiv. paliva ("Čertovka", okr. Louny) a s dalším velkokapacitním skladem v jeho sousedství - to vše v jednom Ústeckém kraji!!!
Spolek za zrušení Richardu - celorepublikového radioaktivního smeťáku v Litoměřicích Ústecký kraj
Petici můžete podepsat ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: petice, ParlamentniListy.cz