Konkrétně jde o návrh Změny č. 10 Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje, do kterého jsou promítnuty plochy fotovoltaických elektráren (FVE) z územních plánů obcí Dynín, Ševětín, Drahotěšice, Protivín a také nová plocha ve správním území obce Touškov. Dále jsou v něm upraveny parametry pro FVE, na území kraje vzniknout tzv. fotovoltaické parky. Podle místních občanů dojde k znehodnocení mnoha hektarů zemědělské půdy, zjednoduší se podmínky pro výstavbu FVE a hejtman Kuba si tak připravuje půdu pro svůj vlastní byznys!
V Jihočeském kraji by chtěl žít každý!
Martin Kuba, politik s bohatými zkušenostmi jak z regionální, tak vrcholné politiky, je po zářijových povodních opěvovaný občany, jak perfektně zvládnul krizovou situaci. Ano, kdo jiný by se měl umět správně zachovat, vždyť je ve vedení kraje už pár let? A hlavně umí to přece lidem tak krásně vysvětlit a přesně ví, kam se má postavit před kameru a upřeně se do ní podívat. Není tedy divu, že při volební účasti kolem 35 procent, získala ODS, nejvíce hlasů a pohodlně se usadila znovu do vedení kraje. Jak říká pan Kuba: „V Jihočeském kraji by chtěl žít každý.“
Tak schválně: stojí tam jaderná elektrárna Temelín, která se má rozšiřovat o dva bloky. Hned vedle ní má vzniknout první modulární reaktor, mimochodem velký sen pana Kuby, jak být v něčem první. Lokalita Janoch, kousek od zmíněné jaderné elektrárny, s největším zásahem do katastru obce Temelín, je mezi čtyřmi vybranými místy, kde by se mělo budovat hlubinné úložiště jaderného odpadu, jehož dopady na životní prostředí a život lidí si dneska jen těžko z nás dokáže někdo představit.
V obcích na Lipensku doslova bují developerská výstavba rozmanitých komplexů s mnoha lůžky, jejichž celkový počet bude vyšší než počet místních obyvatel. To nemluvím o nedostačujících čističkách odpadních vod, silnicích, železnicích, dopravní obslužnosti, odpadovém hospodářství atd. V kraji se také plánuje výstavba větrných elektráren a v neposlední řadě fotovoltaických elektráren. Jedna z nich je naplánovaná v lokalitě u Staré obory nedaleko Hluboké nad Vltavou. Jde téměř o 88 tisíc solárních panelů na 50 hektarech zemědělské půdy. A jen díky úsilí několika místních občanů se zatím nestaví, čeká se na posouzení EIA.
Když byznys ovládá politiku

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV