Stanislav Kliment: Uznání Kosova a protiruské sankce otevřou dveře Evropské unie

23.02.2017 10:12 | Zprávy

Uznání nezávislosti samozvané republiky Kosova a zavedení sankcí vůči Rusku budou podmínkami pro přijetí Srbska do Evropské unie, Srbský prezident Tomislav Nikolič včera v televizi RTS řekl, že Brusel klade Bělehradu podmínky pro vstup do Evropské unie – jednak jde o uznání tzv. Republiky Kosovo a také o připojení k protiruským sankcím. Nikolič se odvolával na jednání s komisařem EU Johannesem Hahnem.

Stanislav Kliment: Uznání Kosova a protiruské sankce otevřou dveře Evropské unie
Foto: archiv
Popisek: Vlajka jednostranně vyhlášeného Kosova

"O těchto dvou podmínkách jsem řekl jako první, mnozí lidé v Srbsku mi namítali, že nikdy o tom neslyšeli, jsou to však podmínky, o nichž uslyšíte už zítra", podotkl Nikolič. Prezident upřesnil, že tyto požadavky zatím nejsou oficiální politikou EU, ale objevují se v parlamentech některých zemí, které budou muset přistoupení Srbska schválit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

Je pravda, že odmítáte označit Putina za agresora?

A čím podle vás je, když napadl Ukrajinu? A s tím, že je Zelenskyj diktátor, jak tvrdí Trump, souhlasíte? A co vůbec říkáte na mírové podmínky, které navrhuje právě Trump?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Daňový ráj Maďarsko

15:26 Petr Hampl: Daňový ráj Maďarsko

Denní glosy Petra Hampla.