Štěpán Křeček: Špatná úroda povede k dalšímu zdražování

11.08.2021 18:41 | Komentář

„Lidé se musí připravit na zdražování pekárenských výrobků. Kvůli špatné úrodě obilovin totiž bude docházet ke zdražování mouky,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Špatná úroda povede k dalšímu zdražování
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Podle aktuálních dat Českého statistického úřadu bude letošní úroda obilovin slabší než v loňském roce. Základních obilovin bude sklizeno 6 995 tisíc tun, což je o 4,0 procenta méně než před rokem. Očekávaná úroda by tak měla být o 1,1 procenta menší, než činí desetiletý průměr.

Odhadované meziroční snížení sklizně obilovin je zapříčiněno nízkým hektarovým výnosem i snížením osevních ploch. Největší ztráty jsou hlášeny u ozimých obilovin. Průběh žní navíc komplikuje deštivé počasí, které brání využívání těžké techniky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Ceny potravin v Maďarsku klesly o pětinu

12:17 Petr Hampl: Ceny potravin v Maďarsku klesly o pětinu

Denní glosy Petra Hampla.