Předmluva k tomu, jak „Rusko přepadlo Evropu“. Hynek Blaško a Ivan David spolu s 563 kolegy podepsali Usnesení o významu evropské paměti pro Budoucnost Evropy č. 2019/2819 ze dne 18. 9. 2019, jak upozorňuje na svém profilu PL PhDr. Vladimíra Vítová PhD., předsedkyně ANS, a jak také zveřejnila Ing. Bc. Kateřina Konečná, europoslankyně za KSČM prostřednictvím Romana Blaška v deníku Haló Noviny.
Událost, která nijak výrazně mediálně v České republice komentována nebyla, a už to je vzhledem k dalekosáhlému záběru dokumentu minimálně zvláštní. Vítové i Konečné vadí, že v dokumentu je svalována vina na rozpoutání Druhé sv. války stejnou měrou Na Sovětský svaz i Německo. Kdo si usnesení přečte pečlivě shora dolů, musí oběma dámám dát za pravdu. Za „zdůvodňovacími“ formulkami plnými „lidských práv“ „nebezpečí xenofobie“, „nenávisti k menšinám“ a podobného balastu shrnutých do mnoha odstavců se autoři („kuchaři“ tohoto otráveného mentálního pokrmu) odkazují na mocenský pakt Ribbentrop-Molotov, který rozděloval sféry vlivu v Evropě před skutečně prvními výstřely Války.
Jistě je pravda, že po přepadení Polska na výzvu Německa obsadily jednotky SSSR polské území až po dnešní východní hranici této země. Ovšem již se neuvádí, že tato území byla z devadesáti procent obývána Bělorusy a Ukrajinci, dříve podmaňovanými Polsko-litevskou unií, posléze připojeným k Rusku a Rusku (SSSR) po První světové válce zase odňatým hlavně na základě Brestlitevského míru. Neuvádí se ani to, že minimálně 80% obyvatelstva reanexi přijalo pozitivně.
Co už se ale nezmiňuje ani náznakem, je skutečnost, že před podepsáním paktu o neútočení zcela devótní smlouvy o přátelství s Německem podepsaly:
Polsko – 1934, Velká Británie – 1938, Francie – 1938, Dánsko – 1939, Estonsko – 1939, Litva – 1939.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV