Podle diplomata Jaroslava Novotného bylo NATO založeno proto, aby bylo Německo drženo dole, Rusko mimo a Američané to měli pod kontrolou. Důvod byl jediný, Německo jako ekonomická velmoc se mělo touto formou držet na uzdě, v případě, že by se tam objevil nějaký novodobý vůdce, kterých Němci vyprodukovali v historii spousty.
Kádrová politika Američanů je dokonale propracovaná při výběru do vedoucích funkcí NATO. Bylo by naivní si myslet, že členské státy NATO, včetně jejich více či méně významných činitelů, budou mít nějaké slovo. Vždy se pojede podle not, které chtějí prosadit Američané, ostatní jsou v roli kývalů. Jestli si někdo myslí, že by vojska aliance NATO zasáhla na obranu libovolného člena, který by byl napadený agresorem, tak je to zásadní omyl. Ani jeden bod alianční smlouvy k tomu dané státy nezavazuje. Doporučuje diplomatické řešení, popřípadě pomoc napadenému státu, příklad – dovoz materiálu (například deky). Je to zjednodušené, ale v žádné preambuli není nic o ozbrojené pomoci.
Nedivím se premiéru Babišovi, že kritizoval chování NATO, přímo Stoltenberga, že se síly NATO nesnažily zabránit nelegální invazi migrantů. Důkazem neschopnosti NATO je, že jeden stát aliance, Turecko, zabralo část území Kypru, která patřila Řecku. Tady vidíme, že aliance NATO je politická organizace, kterou si tlačí Američané před sebou, aby legitimizovali své mocenské zájmy. K tomu potřebují takové loutky, jako je bývalý komunista Stoltenberg. Dobře vědí, kde povolit, kde přitlačit. Čekal bych od generálního tajemníka nikoliv KSČ, ale NATO, že bude řešit doutnající konflikt mezi Řeckem a Tureckem. Řekové, jako jediný stát opravdově chrání vnější hranice EU proti agresorovi, dalšímu členu NATO – Turecku.
Šéf NATO Stoltenberg podpořil Hřiba a Koláře ve sporu s Ruskem. V tu chvíli bych čekal, že se ozve silným hlasem ministr zahraničí Petříček, že vyjádření Stoltenberga je vměšování do vnitřních záležitostí suverénní země. Můžeme si klást otázku, ze kterých zdrojů naší páté kolony tento novodobý Jakeš čerpal. Jsem přesvědčen, že jako významný politik musel mít dokonalé informace, přesné, věrohodné, aby se k těmto věcem mohl vyjádřit. Doufám, že čtenář chápe vysokou míru sarkasmu. Podstatou výše zmíněného problému, který tento Nor nemůže ani pochopit, natož aby tomu trošku porozuměl, bylo zejména překreslení historických událostí v Hřibově podání. Primátor Hřib je vlastně takový hřbitov pražské ekonomiky a padělatel historie. Jen stručně – první, kdo měl smlouvu s Němci, byli Poláci, uzavřeli ji v roce 1936. Byla to smlouva Ribbentrop – Pilsudski. Další smlouva o neútočení a spolupráci byla uzavřena mezi Velkou Británií a Německem dne 30. září 1938, necelých 24 hodin po Mnichovské dohodě. Podepsán Adolf Hitler a Neville Chamberlain. Tuto smlouvu ukázal ministerský předseda při vystoupení z letadla se slovy „Peace for our time“. Pro ty, kteří mají krátkou paměť, německá vojska společně s polskou armádou zabrala v říjnu 1938 Těšínsko. Zejména pro starostu Hřiba. Všechny polské pevnosti byly nastaveny na východní směr, takže když jim jejich „kamarádi“ z Německa vpadli do zad, měli umetenou cestu. Samozřejmě tato historická fakta jsou dnes pro mnohé to stejné, jako pro nás trezorové filmy.
Další výplod demagogické blbosti Hřiba, že Rusové zahájili válku, protože měli smlouvu Ribbentrop – Molotov, ta ale byla podepsána až v srpnu 1939.
Hrdinný starosta Prahy 6 Ondřej Kolář svedl jediný boj, a to se sochou maršála Koněva. Maršál Koněv byl držitelem nejvyšších britských, amerických, francouzských i polských vyznamenání.
Můj názor je ten, že historie by se měla psát jako deník, aby nebyla pokroucená politickým pravidlem, že historii píší vítězové. To je jen zbožné přání, kterého se nikdo na světě nikdy nedočká.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV