Vladimír Ustyanovič: Slovní výhrůžka je nejvěrohodnějším dokladem bezmoci

27.09.2024 12:48 | Komentář

Bývalý disident, signatář Charty '77, později pracovník BIS Jan Schneider prohlásil v pořadu Jany Bobošíkové, že zfetovaný komediant Zelenskyj arogantně žebrá. Pravděpodobně s určitou nadsázkou. S tímto názorem se mohu ztotožnit. Dovolil bych si citovat profesora Jeffrey Sachse: "Prezident Zelenský je mimoústavní vůdce."

Vladimír Ustyanovič: Slovní výhrůžka je nejvěrohodnějším dokladem bezmoci
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Vrátím se ke komentáři Jana Schneidera, který implikuje ve svém rozhovoru závislost Zelenského na bílém prášku, což mnozí diváci mohli vidět v přímém přenosu na mnichovské bezpečnostní konferenci. Tato závislost může být důsledkem jeho nepředvídatelného chování. Nebudu se zmiňovat o mých prarodičích, kteří pocházeli ze západní Ukrajiny, ale mohu s jistotou sdělit, že Zelenského režim nevyjadřuje zájmy většiny obyvatel Ukrajiny.

Adorování válečných zločinců, stavění jejich monumentů, neuznání Volyňského masakru, spáchaného ukrajinskými nacisty na území Polska. To vše vyvolalo roztržku mezi polským ministerstvem zahraničí, zastupovaným ministrem Radoslawem Sikorskim, který prohlásil, že pokud se Ukrajinci nepřiznají k Volyňskému masakru, tak mají zapomenout na členství v Evropské unii.

Kdyby osvobozenecké hnutí proti ruskému tyranovi na Ukrajině nebylo jenom čirou propagandou, tak by na ukrajinských velvyslanectvích ve státech Evropské unie byly nekonečné řady dobrovolníků, hlásících se k boji ve spravedlivé válce. Bohužel opak je pravdou, Zelenského režim nemá nic společného s demokracií. Zákaz pravoslavné církve, likvidace oponentních politických stran, lovy mladých mužů napříč celou Ukrajinou vykazují znaky fašizace této země. Stejně jako v celé Evropě, tak i na Ukrajině se vžil pojem propagandismus.

Nyní další fakta. Na proběhnuvším zasedání Valného shromáždění OSN prohlásil Zelenskyj, že nepřijme vynucenou dohodu, a ptá se na motivy Číny a Brazílie. Dovolím si odpovědět, když Zelenskyj odmítá dohodu o takzvaném spravedlivém míru, tak člověk, a zejména prezident, pokud mu vypršel mandát a nemá zatemněnou mysl, přijme i alternativní mírový návrh. Jak psal bývalý ministr zahraničních věcí USA Henry Kissinger, Ukrajina se musí smířit s územními ztrátami včetně Krymu, Doněcké a Luhanské republiky. Tisíckrát opakované pravidlo: "Lepší je špatný mír než dobrá válka."

Domnívám se, že Zelenskyj si neuvědomuje a netuší, že komunikace mezi tajnými službami CIA a FSB může mít daleko vyšší prioritu, kterou mu nikdo nesdělí. Výrok Zelenského na půdě OSN, že Rusko plánuje útoky na jaderné elektrárny, je příkladem fanatika, který chce řešit své osobní problémy cizíma rukama. Pozapomněl, že na kurskou jadernou elektrárnu zaútočily ukrajinské drony. Maniakální chuť zatáhnout Evropu, potažmo NATO do jaderné války je pro celý svět velice nebezpečná (zdroj iDnes).

Už mě nepřekvapilo vystoupení českého prezidenta Ostudy, který vyzval Čínu, aby zastavila válku na Ukrajině, a přitom sám školí ukrajinské vojáky na území České Republiky a posílá munici na podporu válečného konfliktu a krveprolití. Domnívám se, že asi přečetl špatný projev. Krátce odbočím - kde nasadil naše vojáky při povodňové katastrofě na severní Moravě? Je pravdou, že nesl dvě krabice, ale trochu se bojím, zda si neudělal kýlu.

Jak jednou ve svém vystoupení uvedl, profesor Sachs si myslí, že Rusko bylo donuceno díky agresi západu zahájit speciální operaci. Prezident Zelenskyj představil svůj vítězný plán. Každému je jasné, že tento plán nemá nic společného s realitou. V některých evropských zemích se stupňuje odpor k podpoře Zelenského válečného režimu. Například německý kancléř Scholz odmítl použití německých raket Taurus dlouhého doletu. Administrativa Spojených států toto použití zvažuje, ale je vědoma si následků, takže pro ni platí heslo - slibem nezarmoutíš. Vojáci i civilisté na obou stranách zbytečně umírají. Jenom si myslím, že pan Zelenskyj by si měl hledat azyl daleko od domova, což má asi promyšlené, aby nedopadl jako libyjský vůdce Kaddáfí.

Rozpolcenost osobnosti českého prezidenta dokazuje jeho výrok, že Ukrajina se musí smířit s územními ztrátami. Tomu už opravdu nerozumím. Jediné, co mě napadá: Pro kterou stranu český prezident pracuje, když hmatatelným výsledkem jeho konání je, že česká armáda se stala takzvaným zbytkovým produktem. Cui bono?

Poznámka pod čarou. Vyškolení ukrajinští vojáci na Západě musí být na Ukrajině přeškoleni na bojovou realitu. Sami instruktoři NATO nemají bojové zkušenosti, armády zemí NATO nikdy nebojovaly proti rovnocennému partnerovi. A proto nemají bojové zkušenosti, do kterých se dostávají ukrajinští vojáci v jejich přímém nasazení. Těžko by mohli tito instruktoři ukrajinské vojáky něco naučit, navíc ukrajinští vojáci nemohou používat vlastní bojovou techniku (zdroj Dziennik Polityczny).

Ukrajinský konflikt se vyřeší diplomatickým mírovým jednáním. Slovenský a maďarský ministr zahraničí opět jednali s Lavrovem. Proč? Protože je normální zasadit se o mír za každou cenu, nikoliv za falešné pseudohodnoty.

Závěr. Slovní výhrůžka je nejvěrohodnějším dokladem bezmoci. Vládní představitelé včetně prezidenta republiky, konkrétně bakalář Lipavský, naplňují tento výrok a stávají se víc a víc směšnými. Rusko nikdy v historii neprohrálo válku, tak bych chtěl apelovat na pud sebezáchovy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

změna kurzu

Dobrý den, chápu vás dobře, že vy nemáte problém s tím, když ODS ústy jejího předsedy dává nereálné sliby? V čem se ale pak lišíte od populistů, kterých je v parlamentu dost? Co se stalo s kdysi pragmatickou stranou, která hájila zájmy živnostníků a byla i racionální a často oprávněně kritická k EU,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Konečně taky něco pro lidi

12:26 Zbyněk Fiala: Konečně taky něco pro lidi

Větší volnost v kombinaci místních energetických zdrojů podle schváleného Lex OZE III umožní obcím o…