Bartošek (KDU-ČSL): Drábkův návrh na další zvýšení poslaneckých platů je hanebnost
18.07.2012 13:28 | Zprávy
Jan Bartošek, místopředseda KDU-ČSL pro sociální politiku, ostře odsoudil návrh platového zákona, který předpokládá zvýšení platu poslanců a ústavních činitelů. Zákon předkládá vládě ministr práce a sociálních věci Jaromír Drábek.
reklama
Podle tohoto návrhu by základní hrubá mzda poslanců vzrostla o deset tisíc korun na 66 700 Kč. Premiér by si polepšil až na 179 tisíc korun a prezident na 222 tisíc korun měsíčně. Zvýšily by se i poslanecké náhrady.
Jako krycí důvod slouží již tradičně platy ostatních činitelů státu, tentokrát jsou to soudci. Ministr se vymlouvá na rozhodnutí Ústavního soudu, které nařídilo loni zrušit snížení platu ústavních činitelů kvůli stížnostem soudců.
„Vypracovat návrh zákona, který by neumožnil poslancům se neustále schovávat za soudce a učitele, když chtějí zvýšit plat, se ovšem ještě žádnému poslanci nechtělo,“ říká Jan Bartošek a dodává: „Považuju to za naprosto asociální sprosťárnu bez kouska soudnosti. Správa státu je za této vlády na nejhorší úrovni jakou pamatuju, tak kolosální plýtvání a chaos na ministerstvech tu ještě nikdy nebyl a oni si budou přidávat na platě? Za co? Polovina z nich by byla v soukromém sektoru propuštěna a žalována zaměstanavatelem o náhradu škody!“
Jan Bartošek, který je v KDU-ČSL zodpovědný za tvorbu sociální politiky a je dlouhodobě nejostřejším kritikem ministra Drábka, je toho názoru, že ministr už zcela ztratil sociální cit a soudnost. Vadí mu, že v době, kdy se spousta domácností musí uskrovnit, lidé ztrácejí hromadně práci a ti sociálně nejslabší čelí problémům s vyplácením dávek ( které Drábek zavinil), přijde ministr najednou s něčím, co většina občanů nemůže chápat jinak, než jako aroganci moci.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.