Chalupa: Malajsie a Indonésie mají zájem o české environmentální technologie

16.07.2012 15:25 | Zprávy

Rychle rostoucí trhy Malajsie a Indonésie nabízejí řadu zajímavých podnikatelských příležitostí pro české firmy působící v oblastech obnovitelných zdrojů a ochrany životního prostředí. Potvrdila to cesta českého prezidenta Václava Klause, které se ve dnech 4. – 10. července zúčastnil i ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Chalupa: Malajsie a Indonésie mají zájem o české environmentální technologie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa

Malajští a indonéští partneři opakovaně zdůrazňovali zájem o moderní technologie v oblastech čištění odpadních vod, kvality a čistoty řek a odpadového hospodářství včetně energetického využití komunálního odpadu. Díky účasti ministra životního prostředí Tomáše Chalupy doprovázeli českou delegaci po celou dobu pobytu jeho resortní kolegové z Malajsie a Indonésie. „S oběma z nich jsem se dohodl na dalších krocích k prohloubení vzájemné spolupráce. Prvním z nich bude předání detailní nabídky českých firem působících v oblastech obnovitelných zdrojů a ochrany životního prostředí. Jsem přesvědčen, že potenciál je značný, a budu připraven osobně přispět k jeho naplnění,“ řekl ministr Tomáš Chalupa a dodal: „S ministrem průmyslu a obchodu Martinem Kubou budeme ještě těsněji spolupracovat při prosazování českých environmentálních technologií v zahraničí.“

České firmy mají příležitost zapojit se především do budování vodních elektráren malého a středního rozsahu a také nabídnout své zkušenosti s uplatňováním obnovitelných zdrojů energie.

Ministr Chalupa jednal se svým indonéským protějškem Balthasarem Kambuayou také o kvalitě ovzduší, správě národních parků a efektivitě odpadového a vodního hospodářství. Na tuto diskuzi chtějí oba politici navázat na dalším setkání, které by se mělo tentokrát uskutečnit v Praze, kam ministr Tomáš Chalupa Balthasara Kambuayu pozval.

Jak Indonésie, tak Malajsie prošly procesem hlubokých společenských a ekonomických změn. Díky této transformaci obě země dobře zvládly dopady nedávné finanční krize a nastartovaly období dynamického ekonomického růstu. Svými ročními přírůstky HDP převyšujícími šest procent patří v současnosti k nejrychleji rostoucím trhům světa.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ministerstvo životního prostředí

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Němcová? Vymývání mozků nás čeká v pořádné dávce

15:05 Mašek (ANO): Němcová? Vymývání mozků nás čeká v pořádné dávce

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dotazům médií na kauzu Němcová a příspěvek na síti …