Fakt, že registrovaní partneři tuto možnost stále nemají, je podle nich výrazem latentní netolerance, která je stále přítomna v českém veřejném prostoru. I proto je důležité podporovat konání festivalu Prague Pride, jenž je připomenutím nesamozřejmosti tolerance k menšinám. Michaela Marksová-Tominová při této příležitosti připomněla smutnou skutečnost, že „v mnoha zemích je homosexualita stále považována za zločin, za který může hrozit dokonce i trest smrti.“
Jiří Dienstbier v této souvislosti poznamenal, že „je povinností prezidenta zachovávat ústavu a vystupovat v zájmu všech lidí v ČR. Pražský hrad a prezident by měly být vzorem české společnosti a klást důraz na ochranu lidských práv a menšin, aby jejich příslušníci dostali prostor žít svobodně jako i jiní lidé v ČR.“ Výroky Václava Klause na adresu organizátorů festivalu jsou proto podle něj velmi nevhodné, neboť ve společnosti vyvolávají netolerantní nálady.
Prezidentský kandidát dále zdůraznil, že při posuzování zákona o adopci je nutné brát ohled především na zájmy dítěte, pro nějž je milující rodina vždy lepší než sebelepší ústavní péče. Je proto připraven iniciovat jednak navrácení zákona o registrovaném partnerství do Zákoníku práce, jednak umožnění adopce a výchovy dětí homosexuálními páry.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz