Dokazují to i čísla, které prezentoval Ústecký deník, ze kterých vyplývá, že jen za loňský rok navštívilo z celkového počtu 108 tisíc čínských turistů Ústecký kraj pouhých pět set. Vážně pochybuji o tom, že náklady na cestu jednoho reprezentanta kraje, které dosahovaly oficiálně výše 29 000 Kč, byly pokryty alespoň útratou oněch pěti stovek čínských turistů v Ústeckém kraji. Finanční nevýhodnost je v tomto případě zřejmá.
Iniciativa pro získávání přísunu peněz do kraje z velkých ekonomik, jakou Čína nepochybně je, by byla jistě chvályhodná. V tomto případě se jí však chopili lidé, kteří v této oblasti nemají absolutně žádné zkušenosti, a jejich cestu do Číny nelze označit jinak, nežli pracovní výlet z peněz občanů kraje a Evropské unie.
Klíčové je v dnešní době především to, aby do kraje přišli zahraniční investoři, kteří zároveň přinesou potenciál snížení dnes velmi vysoké nezaměstnanosti v Ústeckém kraji. Národní socialisté v tomto ohledu navrhují a v případě volebního úspěchu v Ústeckém kraji také budou prosazovat vytvoření nové agentury se sídlem přímo v Ústeckém kraji, kde by kraj ve spolupráci s Czechinvestem pomáhal zajišťovat vyhledávání nových investorů zejména do stávajících průmyslových zón v regionu.
Dnešní vedení Ústeckého kraje se ale možná jen snaží najít turisty pro rekultivované oblasti, do kterých kraj hodlá investovat, což kvůli podezření z netransparentního nakládání s prostředky z EU prošetřuje policie. Obávám se, že pouhé stovky čínských turistů už hejtmanku Vaňhovou a její další kolegy z ČSSD a ODS opravdu nespasí.
Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21 a kandidát na hejtmana Ústeckého kraje
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: NS - LEV 21