Dohoda však nemůže vstoupit v platnost do doby, než ji schválí Evropský parlament. Zde se k danému problému musí vyjádřit nejdříve zodpovědné výbory a následně všichni europoslanci na plenárním hlasování ve Štrasburku.
Český europoslanec Pavel Poc (ČSSD) jednoznačně říká: “Schválení dohody ACTA v Evropském parlamentu z principu rozhodně nepodpořím.”
Cílem dohody ACTA mezi Evropskou unií, Austrálií, Kanadou, Japonskem, Jižní Koreou, Mexikem, Marokem, Novým Zélandem, Singapurem, Švýcarskem a USA, je posílit vymáhání práv duševního vlastnictví a boj proti padělanému zboží, pirátské hudbě a filmům.
Zpravodaj k dohodě ACTA v Evropském parlamentu Kader Arif dnes na svou pozici rezignoval. Arif, rovněž člen evropských sociálních demokratů v Evropském parlamentu, ve svém prohlášení uvádí, že dohoda byla od počátku projednávána netransparentně, bez zapojení občanské společnosti a že snahou bylo dohodu schválit ve zrychleném procesu bez účasti veřejnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČSSD