Pokud se skutečně oba pánové dostali do střetu zájmů tím, že členům výběrové komise zatajili svůj vztah k ředitelce Pánové (místostarosta Krejza s ní až do roku 2009 působil ve firmě Alberta Plus jako společník; radní Lončák zase působil s Pánovou v dozorčí radě příbramské nemocnice a znají se i z doby, kdy Lončák působil na Krajském úřadě Středočeského kraje), pak by z toho měli vyvodit osobní odpovědnost.
V tuto chvíli ani tolik nejde o případnou padesátitisícovou pokutu, která v případě porušení zákona o střetu zájmu hrozí. Vzhledem k „oblíbenosti“ paní ředitelky Pánové mezi pacienty (ostatně byli to oni sami, kteří na podivné propojení upozorňovali), pro kterou jsou zřejmě až na jednom z posledních míst, mám obavu o udržení kvality a především dostupnosti zdravotní péče v litoměřické nemocnici. Ostatně arogantní odmítnutí petice pacientů, obávajících se zachování rozsahu zdravotní péče v Městské nemocnici v Litoměřicích, v podání paní ředitelky hovoří za své.
Přestože se další členové výběrové komise – starosta Ladislav Chlupáč (ODS) a také Jan Szántó a Hassan Mezian (oba ČSSD) – dušují, že o propojení ředitelky Pánové s pány Krejzou a Lončákem nevěděli, i oni nesou minimálně politickou odpovědnost.
Za sebe mohu jednoznačně slíbit, že se nenechám zatáhnout do víru lobbistických zájmů, které jsou v oblasti zdravotnictví poměrně velké a naopak budu vždy stát na straně na straně občanů a pacientů.
Jiří Šlégr, místopředseda NS-LEV 21 a kandidát do Senátu na Litoměřicku a Slánsku
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: NS - LEV 21