Celý svět se bojí čínského koronaviru. Vy také? Co byste ze všech těch informací vypíchla? Má to poměrně fatální dopad na pověst Číny jako „kandidáta na supervelmoc“. A už se šíří různé konspirační teorie...
No, ruku na srdce, já nevím, jestli se celý svět opravdu bojí čínského koronaviru, zato vím, že strach dobře „prodává“, a tak média znovu, jako při všech podobných příležitostech, strach našlehávají, jak jen mohou. A využívají k tomu, s prominutím, každého „prdu“. Proč mít ale strach z něčeho, co na tom našem skoro osmimiliardovém světě zabilo snad 170 lidí a zhruba polovinu z tohoto počtu se už navíc podařilo z té „strašidelné a smrtící“ záležitosti i vyléčit? Zkrátka, nebojím se, stejně jako jsem se nebála při SARSu. A fatalisticky si říkám, že když to má přijít, tak to prostě přijde, ale představa, že zemřu zrovna na nový čínský koronavirus, mi připadá statisticky absurdní. To mě spíš přejede nějaké auto venku na přechodu. Nebo vyhraju ve sportce a z toho mě pak klepne.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Jaroslav Polanský