Na Moravě došlo k napadení poslance Dominika Feriho dvěma muži, údajně pro nesoulad v politických názorech. Feri sám potvrdil, že s jedním z mužů měl na stejném místě spor již před několika lety. Je fyzická konfrontace projevem úpadku české politické kultury?
Myslím, že tenhle incident vystihla Policie České republiky označením, že se jedná o ojedinělou lokální záležitost související s předmětem akce. Nevím, zda ještě probíhá další vyšetřování, to musíme počkat na eventuální výsledek.
Jsem ráda jako lékařka, že pan poslanec Feri je v dobrém zdravotním stavu a bez komplikací.
Jak podotkla některá média, část veřejnosti vypadá, že má z útoku radost, a Ferimu nadává. Je to projevem politické vyhraněnosti, či může jít o rasismus? Mohl být Feri napaden pro své liberální postoje?
Osobně jsem incident nijak nekomentovala, opravdu jsem ráda, že se pan poslanec Feri těší dobrému zdraví. Co se mezi mladými muži při ochutnávce vína v Boršicích odehrálo, vědí nejlépe oni sami. Snad tam byly nějaké výhrady k nevyžádaným informacím na Facebooku.
Lze urážky směrem k Ferimu a schvalování útoku na něj srovnat například s tím, čemu na sociálních sítích dlouhodobě čelí prezident Zeman?
Obecně mne šokuje, že se lidé dokážou až tak nenávistně na sítích vyjadřovat. Při osobním setkání pak komunikace vypadá mnohdy jinak.
Měli by autoři nenávistných a výhrůžných příspěvků směrem k poslanci Ferimu být vyšetřováni policií? Nedávno k podobnému postupu došlo ve věci příspěvků schvalujících terorismus na Novém Zélandu.
Terorismus na Novém Zélandu jako čin šílence byl celosvětově odsouzen. Vyjádření hlubokého odmítání a soustrasti přišlo i od vedení katolické církve, nepochybuji, že i od všech křesťanů. Spirála násilí vede jen k další eskalaci násilí. Události na Srí Lance ukázaly brutalitu atentátů na křesťany. Sociální sítě jen zesilují nenávist a komplikují dialog. A berou klid k zamyšlení, co dál. Osobně jsem žádné výhrůžky směrem k panu poslanci Ferimu nezachytila, proto se k nim nemohu vyjádřit.
Nyní k ministerské rošádě. Jana Kněžínka na pozici ministra spravedlnosti nahradí Marie Benešová. Vnímáte tento krok jako snahu Andreje Babiše a Miloše Zemana ovládnout justici?
Výměna pana ministra Kněžínka, který rezignoval, za paní ministryni Benešovou je opravdu nešťastně načasovaná. Výměna ministrů je plně v kompetenci premiéra, to samozřejmě ano. Nicméně to načasování je nešťastné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs