„Nežádoucí“ Trump proti Harrisové i moderátorům? Vyoral naznačil, s čím měl přijít do studia

13.09.2024 17:26 | Rozhovor

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Pofidérní show bez jakékoliv relevance a informačního přínosu,“ odsoudil komentátor americké předvolební debaty, tedy i tu mezi Donaldem Trumpem a Kamalou Harrisovou. Ani tomu, že moderátoři stáli pevně za „svojí“ kandidátkou, se nediví. „Je standardem mainstreamových médií každé doby a místa, že jdou ruku v ruce s vládnoucím režimem a kdo nejde nekriticky v šiku s nimi, jde proti nim,“ říká.

„Nežádoucí“ Trump proti Harrisové i moderátorům? Vyoral naznačil, s čím měl přijít do studia
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Polský premiér Tusk zrušil zahraniční cestu do Německa. Oběma zemím se kazí vztahy. Polsko totiž odmítlo vydat do Německa Ukrajince, kterého německé úřady podezřívají ze sabotáže plynovodu Nordstream. Tusk se dokonce vyjádřil, že všichni iniciátoři a patroni Nordstreamu by se měli omluvit a mlčet. Není to poněkud drzé?

Velmi drzé. Ovšem drzost, sebevědomí a bohorovnost je příznačná pro velkou část EUrobolševiků Tuskova typu, kteří přeceňují svou nedotknutelnost a bláhově či přitrouble si myslí, že zrovna jim jejich patroni nakonec hlavu nesetnou. Nevím, za co myslel Tusk onu omluvu. Zda za to, že doposud za rozumné peníze mohl - tedy on stále může - žít jako prase v žitě. Jinak v globálu jde opět jen o zástupné divadlo, neb odpálení Nordstreamu bylo nejvíce v zájmu USA, bez jejichž souhlasu, pomoci a zřejmě i praktického přičinění by k takové akci vůbec nedošlo.

Zaregistroval jste vůbec, že jsou krajské a senátní volby? Česko je sice ověšeno billboardy, ale zaznamenal jste něco jako nadšení, starost o to, jak volby dopadnou?

Je fakt, že jsem byl teď v zahraničí a nijak zvlášť jsem naše média nesledoval. Takže nemám úplně legitimní výpovědní hodnotu. Nicméně něco jsem samozřejmě zaznamenal. Co se týká starosti, nebo nadšení, ono na krajské úrovni jde z velké části o konkrétní osoby, nikoliv jen strany. Navíc pro politické kvazi elity a jejich protektorátní činnost jsou logicky podstatnější volby parlamentní. Paradoxně s obecným zájmem na krajskou úroveň se alespoň dle mého mohou dostat i lidi mimo vybrané kádry. Na úrovni vyšší už je to tak, že "musíš být vybrán, abys byl zvolen" - you have to be selected to be elected. Tedy podmínkou nutnou je, že musíte být buď vydíratelný, úplatný, poloidiot, nebo jakákoliv kombinace oněch tří zmíněných.

Donald Trump se v debatě střetl s Kamalou Harrisovou. A Trump prý pohořel. Akorát se tedy ukázalo, že ho moderátoři „fact-checkovali“ mnohonásobně více než jeho soupeřku. Což ovšem nebylo divu, vzhledem k tomu, že se debata odehrávala na „nepřátelské“ stanici ABC. Měl Trump vůbec do debaty lézt?

Je standardem mainstreamových médií každé doby a místa - těch našich soudobých goebbelsovsky predstírajících demokracii pak zvláště - že jdou ruku v ruce s vládnoucím režimem a kdo nejde nekriticky v šiku s nimi, jde proti nim. Aneb v demokracii máš právo na svůj názor, ale běda ti, jak je jiný než ten náš! A ve své polodemenci ani netuší, že zaprvé dělají často svým vyvoleným medvědí službu a za druhé všechny na oko znesvářené strany jsou v podstatě řízeny stejnýma rukama. Přesilovka závislých, neobjektivních a nevyvážených jakože moderátorů a jakože novinářů proti nežádoucí osobě jest typickou praktikou. Jinak jít, dle mého, Trump měl, ale je třeba si přichystat trumfy, být asertivní a nenechat se "popravit".

Kromě toho, v debatě Trump tvrdil, že migranti chytají a jedí domácí mazlíčky Američanů? Zdá se vám to moc přitažené za vlasy? Nebo je to jedna z těch věcí, na které je svět už dostatečně šílený, aby se děla?

Na světě je možné všechno. Asi se to i děje, ale logicky bych řekl, že jde co do velikosti o zanedbatelnou prkotinu, jejíž vznesení na světlo nechápu. Jinak americké předvolební debaty jsou jen pofidérní show bez jakékoliv relevance a informačního přínosu. Myslím, že tato informace byla ještě z těch "kvalitnějších".

Meteorologové věští povodně. A to velké. S tím také přišla na přetřes otázka pojištění a odškodnění. Jak se díváte na to, když si někdo postaví nemovitost v záplavové oblasti? Měl by mít nárok na odškodné?

Tak když si dům náležitě pojistí a předchází možnému problému, tak nechť mu pojišťovna vyplatí náležitou částku. Mluvíme-li o povinném odškodném ze strany státu, tedy z našich kapes, pak jsem maximálně pro nejnutnější solidární pomoc... Myslím, že dobrovolné sbírky jsou dostatečným řešením.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Trump v roli otoukánka., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemolik , 13.09.2024 20:06:59
Nepřátelé Trumpa jsou nepřátelé demokracie. Trump je živoucí ikona demokracie. Do závěrečné zteče proti Trumpovi se nepřátelé demokratického systému nebývale aktivizují. Po celé zeměkouli probíhá skrytá kampaň proti demokraticky smýšlejícím lidem v záškodnickém stylu na základě hesla "Nepřátelé demokracie spojte se !"

|  7 |  0

Další články z rubriky

Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

16:05 Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

Premiér Fiala svými výroky připomíná poslední dny Adolfa Hitlera v bunkru v době, kdy se k Berlínu b…