Je mýtus, že všichni lidé s odlišnou sexuální orientací nebo s odchylkami od většinové pohlavní identity plně podporují každoroční Prague Pride. Například rozhlasový moderátor, bavič a dle mnohých jednoznačný extrovert Vlasta Vébr si na „pochody hrdosti“ nepotrpí. „Nikdy jsem na Prague Pride nebyl jako účastník, ale před třemi lety jsem tam vedl talkshow s Michalem Horáčkem (patří mimo jiné mezi příznivce adopcí dětí homosexuálními partnery, pozn. red.). Bylo to hodně sledované, i on sám si to hodně chválil, bylo to fajn. Bylo tam přeplněno, narváno a dopadlo to opravdu skvěle!“ zmiňuje pro PL.cz. „Dostávám rok co rok nabídky, abychom v Praze hráli s naším divadlem a podobně, ale necítím toto jako srdcovku. Jako něco, kde chci být.“
Vébr necítí potřebu protestovat v duhové lajně před objektivy, má mnoho přátel bez ohledu na orientaci a nevnímá na sebe tlak; sympatií má od publika a od posluchačů dost a diář nabytý k prasknutí: „Opravdu nemám potřebu se ocitnout v takové mase lidí, byť se ničím netajím a ke komunitě patřím. Ne všechno z LGBTQ+ je mi blízké a příjemné vidět... Kdyby přešel průvod a bylo to beze všech pozlátek ve stylu ‚Ein Kessel Buntes‘... Přitom jsem byl v Curychu, v Sydney i v Berlíně na ‚prajdu“ – rád se podívám z dálky, ale abych se vezl na alegorickém voze, to ne,“ doplňuje, že je v tomto ohledu spíše zdrženlivější.
Travestita? Ne. Já edukativní pomůckou? Klidně!
Zároveň festival zaměřený na téma pohlavních identit nepovažuje za vhodný pro děti, natož pro děti pod 12 let, které pořadatelé letos výslovně lákali na vstupné zdarma.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš