,,Vláda doufá v něco jako 21. srpen 1968.” Václav Vlk starší o Fialovi a Pirátech

08.10.2024 4:44 | Rozhovor

Slibují, že budou „lepší opozice“, ale i při vstupu do vlády se kasali, co všechno dokážou, a jak dopadli. Ve skutečnosti ukázali, že nic neumějí. Pád jejich preferencí a voličských hlasů je přímým následkem toho, že se zaměřili na získávání co nejlukrativnějších postů, aniž změnili své pubertální myšlení a uvažování. „Pirátská strana, toť neskutečně nechutná přehlídka darmojedů. Tak si to vyhodnotili voliči,“ říká pro ParlamentníListy.cz publicista Václav Vlk starší k sešupu strany po třech letech jejího působení ve vládě. Je přesvědčen, že pro Piráty už zde není místo.

,,Vláda doufá v něco jako 21. srpen 1968.” Václav Vlk starší o Fialovi a Pirátech
Foto: Archiv VV
Popisek: Publicista Václav Vlk, st.

Kolem Pirátů se toho v posledních týdnech semlelo až až. Neúspěch v evropských volbách, debakl v krajských volbách, problémy jejich předsedy Ivana Bartoše s digitalizací stavebního řízení, jeho vyhazov z vlády, odchod strany z Fialova kabinetu. Co k těm všem potížím ambiciózní strany, která si před minulými volbami dokonce brousila zuby na premiérský post pro Ivana Bartoše, říkáte?

Ivan Bartoš, který se svými směšnými dredy pobíhal po Bruselu a snad si skutečně myslel, že se může stát předsedou vlády, svým chováním jen potvrzuje naprostou nesoudnost o vlastních možnostech a schopnostech.

Klasická poučka o politických stranách nám říká, že je to organizace složená ze skupiny lidí, která prosazuje určitou ideologii nebo je vytvořena za účelem řešení nějakého problému. Pirátská strana je ukázkou nových politických poměrů, které se rozvinuly ve druhé polovině 20. století a jejichž vznik není vázán na nějaký skutečný politický nebo sociální problém. Ale jedná se o účelově založenou jakoby politickou organizaci mafiózního stylu, jejímž hlavním cílem je nepokrytě touha získat nějaká vlivná místa. Tím i moc a peníze. Tyto strany už nejsou jako „staré demokratické strany“ a neslibují žádný sociální pokrok ani vybudování lepších zítřků. Pirátská strana vznikla na základě myšlenky, že je potřeba legálně prosadit okradení všech tvůrčích duchů ve společnosti tím, že nebude uznávat žádná vlastnická práva k duševnímu dílům. A nabídla svým členům a sympatizantům představu společnosti, která pomocí IT bude „spravedlivě vládnout“ podle hesla „Co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není“. Oproti ideologii komunistické strany, která chtěla okrást všechny občany o jejich majetek, Piráti nabízejí společnost, která bude žít z toho, že okrade všechny ostatní o duševní vlastnictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Piráti, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 08.10.2024 9:56:58
jsou většinově absolventi našich vysokých humanitních škol k ničemu. Pokud je umístí na nějaké ministerstvo, kde tomu zase tolik nemusejí rozumět a jen plní rozkazy shora, jako třeba Lipavský, tak se nic neděje. Bartoš ale narazil na to, že digitalizaci vůbec nerozuměl a všechny ty jeho IT odborníci a firmy s ním zametli.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Nevyjde se 130 tisíci? Výrok Šípové je nehorázný, říká Šichtařová

18:06 Nevyjde se 130 tisíci? Výrok Šípové je nehorázný, říká Šichtařová

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ 130 tisíc je královský plat, a to nejen pro rodinu s pěti dětmi, ale do…