Římskokatolický duchovní Romuald Štěpán Rob v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na Štědrý den prohlásil, že za špatnou náladu ve společnosti mnohem více než politici mohou média. Čím byste je jako dlouholetý profesionál v oboru vzal v ochranu? Nebo opravdu jsou hlavními viníky zjitřené atmosféry v zemi?
Média se nevymezují vůči manipulaci, lžím a jednáním politiků, kteří svými postoji a vlastními příklady rozdělují společnost a zasévají svár. Tím, že politici před volbami říkají něco jiného než po volbách, že jsou jim bližší vlastní platy než valorizace důchodů, že jsou jim bližší oligarchové než obyčejní lidé a české firmy. Vidíme je při každodenních událostech.
Mezi politiky je stále méně osobnosti pracující ve prospěch naší společnosti, jsou mezi nimi nevyzrálé osobnosti bez životních či profesních zkušeností, které se nás snaží s trapností jim vlastní poučovat, jak bychom měli žít, jaké bychom měli mít hodnoty, přičemž jejich hodnotami je kolikrát jen lokajství, teatrálnost a prázdnota. Jsou mezi nimi lidé, kteří v poslaneckých lavicích sedí kus života, někteří tam sedí odjakživa a jejich zájmem je přežít s poslaneckými či vládními vysokými platy co nejdéle. Na úkor společnosti. Naše zájmy a potřeby často řeší zpětně, se zpožděním, až když není zbytí, polovičatě, ledabyle, naoko.
Náš demokratický systém politických stran je, bohužel, takový, nevede k osobní odpovědnosti. Vidíme, že jednotliví politici si dělají a říkají, co chtějí, často jen aby se zalíbili někomu, kdo jim umožňuje v těchto pozicích působit, být na předním místě kandidátky ve volbách, aby byli volitelní. Odpovědnost k lidem a vlasti bývá mizivá.
A co by měla dělat média pro to, aby byla těmi hlídacími psy demokracie?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník