Bezpáteřní Porošenko, oživování Havla a paní Čaputová, Tereza Spencerová žasne, co je možné na Ukrajině i jinde

11.04.2019 8:28 | Zprávy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Petro Porošenko před rozuzlením prezidentské volby otočil: „Chce se zalíbit ruskojazyčným z východu i nacionalistům ze západu současně. Frajer. Ano, to je surrealistický nářez,“ baví se analytička Tereza Spencerová. Podle ní ti, kteří dříve slavili Majdan a Porošenka, najednou raději mlčí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá také aktuální situaci kolem Izraele, znovu sjednocení Libye a na přetřes přišlo také přání Václava Havla, a to v souvislosti se Zuzanou Čaputovou.

Bezpáteřní Porošenko, oživování Havla a paní Čaputová, Tereza Spencerová žasne, co je možné na Ukrajině i jinde
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko

Tak se blíží volby do Evropského parlamentu a mluví se o tom, které euroskeptické frakce se spojí s jinými a kolik paseky nadělají. Salvini a Le Penová s Orbánem mají rádi Putina, naopak Poláci ho nemůžou ani cítit... Mají ty volby vůbec šanci „pootočit kolem dějin“? Nebo si to „ti správní“ v Bruselu vždycky nějak uplácají? A co říci na český příspěvek, tedy na Tomia Okamuru a jeho politické snažení?

Budu se opakovat, když řeknu, že Evropský parlament je parlamentem jen jako; oproti skutečným parlamentům nemá skoro žádné pravomoci, a tak mi pořád uniká, proč se toho pořád tolik naspekuluje o tom, kolik euroskeptiků v něm usedne. I kdyby třebas volby drtivě vyhráli, tak na chodu samotných vrcholných orgánů EU, které rozhodují o všem, nic moc nezmění. Pokud by změnili, tak je nikdo volit nenechá, smím-li parafrázovat slavný postřeh americké anarchistky Emmy Goldmanové. Zkrátka, ve hře je spíš jen symbolika. A jako takové bychom vše asi měli brát.

A co víc, ti „euroskeptici“ mají problémy sami se sebou a obávám se, že přesně nevědí, co chtějí. Vy je dělíte podle „přátelství s Putinem“ a „nepřátelství s Putinem“, ale když teď o víkendu zkoušel italský „Putinův přítel“ Salvini vytvořit jakousi předvolební koalici, dorazili za ním do Milána „jen“ Praví Finové, Alternativa pro Německo a Dánská lidová strana, zatímco „přátelé Putina“ Le Penová s Orbánem se ani nenamáhali a zůstali mimo s „nepřáteli Putina“ typu polského Kaczynského… Čili jen v tom Putinovi pes zakopaný asi nebude a těch dělicích čar bude mnohem víc. Ale jak říkám, ve finále to bude podle mého beztak jedno – nejspíš bude Evropské komisi povinně tleskat jen méně europoslanců a více euroskeptiků bude pobírat štědré bruselské mzdy, ale to bude asi tak všechno.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

Robert Králíček byl položen dotaz

Pošta

Že je doručování poštou tragické se ví už dlouho. Vy za to kritizujete Rakušana, ale co jste udělali vy, aby česká pošta fungovala líp? Třeba když jste byli ve vládě? Nebo co uděláte, když v ní zas budete? Běžná situace: Zásilka nedoručena, adresát nezastižen, přitom jste doma, ale nikdo se vám neoz...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbořil: Čím papež František pobouřil válečné fanatiky. Konec války na Ukrajině?

13:11 Zbořil: Čím papež František pobouřil válečné fanatiky. Konec války na Ukrajině?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA I politolog Zdeněk Zbořil vzpomíná na zesnulého papeže Františka. „Při přelet…