Soukromá zpravodajská stanice CNN Prima News vysílá už čtyři měsíce a zatím se jí divácky příliš nedaří. Během prvních tří měsíců obsadila pouze 0,35 procenta diváckého prostoru. Překvapilo vás to?
To, že CNN hned nesebere diváky ČT24, bylo jasné. Že to bude ale takový propadák, to snad nečekal nikdo. Já osobně jsem se domnívala, že dojde k výkyvu, kdy diváci ČT24 budou chvíli sledovat Primu CNN a pak se vrátí, ale nedošlo ani k výkyvu. Ptáme-li se proč, je třeba se zeptat lidí, co očekávají od zpravodajské stanice, začleněné do celosvětové zpravodajské sítě. Domnívám se, že očekávají zpravodajství. Tady, teď a pořád. Neomezený přístup ke globálnímu obrazovému servisu. Neomezený rozpočet na zpravodajství doma a ve střední Evropě – jako reciproční servis pro amerického partnera. Zpravodajské informace dnes nabízí v každé zemi desítky vydavatelů. Fotografie všech jsou na internetu. Málokdo ale umí přinést aktuální profesionální videomateriál z druhého konce světa každý den. To je nesmírně obtížné nebo nesmírně drahé. To mohla být komparativní výhoda spojení globální CCN a české Prima.
Místo toho dostal český divák několik plytkých publicistických pořadů, zaměřených na amerického snaživého liberála s IQ 80 a příjmem 2000 USD měsíčně. Co jiného je Amanpour? Co jiného je Byznys podle Richarda Questa či showbizový pořad Showtime, orientovaný ovšem na americké reálie? A pokud by mělo soutěžit „360°“ Pavlíny Wolfové či pořad „K věci“ další liberálky Marie Bastlové s ČT24, vyhrává jednoznačně servis České televize. CNN mělo přinést do českého obýváku surový zpravodajský svět, ne českou kavárnu nebo názory americké liberální střední třídy na prezidenta Trumpa.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka