Myslíte, že je po těch šílených sebevražedných útocích v Bruselu načase, abychom si přiznali, že nám nezbývá nic jiného než si na takové děsivé události zvyknout?
To, co jsme viděli v prvních desítkách hodin po atentátech, byly tradiční rituály dnešní evropské politiky, tedy fňukání, svíčky a řeči o tom, že se islamisty nenecháme zastrašit. A samozřejmě urážky vítačů na adresu možná devadesáti procent tradičního evropského obyvatelstva. Takže ano, bude se po nás chtít, abychom si zvykli.
Minimálně ti dva bratři, kteří sebevražedné atentáty spáchali, byli belgickými občany. Nevyužijí této skutečnosti zastánci přijímání migrantů z té už takřka rok trvající aktuální vlny, aby nás přesvědčovali, že mezi terorismem a těmi příchozími souvislost není?
Mezi imigrací z Blízkého východu či severní Afriky a islámským fundamentalismem v Evropě je jednoznačně přímá úměra. Třeba do Francie od konce druhé světové války přišlo hodně Arabů, v absolutní většině to byli loajální lidé, kteří byli vděční za azyl. Francie věnovala obrovské úsilí a zdroje jejich integraci a integraci jejich dětí a vnuků. Situace se tam ovšem celkově spíš zhoršuje: ve městech vznikají další a další „no go“ zóny, lidé z těchto arabských ghett se izolují, nemají zájem o kvalitní a užitečné vzdělání a nahrazují ho koránem. Neintegrují se v ničem, oblečením počínaje a jídlem konče. Žádná civilizační plejáda zvyků, barev a chutí, ale pořád to samé a jenom jejich. Přes všechno úsilí země jako Francie, Belgie, Holandsko, Švédsko a dnes už i Německo padají do problémů. A do konfrontace. Je to stejné všude, nikde se integrace islámské populace nepodařila. Víte, Vietnamců si taky nemůžete nevšimnout. Vypadají jinak. Jenže dřou od rána do večera, integrují se, nepobírají dávky, nevytvářejí společenské problémy, a třeba v českých školách patří vietnamští a čínští studenti často k nejlepším… i v češtině. Takže to jde. Zkrátka, problém není v Česku, nebo v Evropě, ale jednoznačně v islámské populaci. Její přítok musíme zastavit. A ještě víc: důrazně zastavit! My nejsme ten problém. Oni jsou ten problém a přinášejí ho do Evropy.
Evropská unie se dohodla s Tureckem na vracení imigrantů. Bude ten systém fungovat?
Tak rozhodně je to lepší než nic. Ale zároveň tu dohodu vůbec nevidím jako definitivní řešení problému. Vidím to jako takovou – evropským obyvatelstvem na Bruselu vynucenou – mezihru. V pvé řadě: hodně lidí na důležitých postech v Bruselu, v Berlíně i jinde, žádný problém nevidí. Čím více imigrantů, tím lépe. Wilkommen! Angela Merkelová reprezentuje Německo a jeho vítací kulturu, a stále je ve funkci. Svou rétoriku příliš nezměnila, v nejlepším případě se snaží, aby – z jejího hlediska – špinavou práci dělal za Německo někdo jiný, Makedonií počínaje a Tureckem konče. Ale ona, a ta podivná subkultura kolem ní, chce migrační toky z třetího světa zachovat v plné míře. Protestující a „nesprávně“ hlasující obyvatelstvo je jen taková přítěž, která se dle těchto bruselských pokrokářů musí, bohužel, nějak brát v úvahu, ale je to jen brzda na cestě ke skvělé nové multirasové, multikulturní a multináboženské Evropě.
Co se vám nezdá na tom, že politici v čele s kancléřkou Merkelovou tvrdí, že chtějí jen pomáhat potřebným, kteří utíkají před válkou?
To nemá logiku. Imigranti lezou do Německa dveřmi, oknem i sklepem, zatímco musí překonávat jednu bezpečnou zemi za druhou. Když by jim primárně šlo o život, zůstanou co nejblíž domovu. Tedy třeba v Turecku, Jordánsku nebo v Libanonu. To jsou bezpečné země. Nebo by se třeba primárně přesouvali do zemí svých arabských krajanů a souvěrců. Málo se ví, že z Jordánska vede pohodlná železnice až doprostřed Saúdské Arábie. I lodí lze snadno a levně z Jordánska, Turecka a Libanonu doplout až do Mekky. Saúdská Arábie má jedny z největších devizových rezerv na světě, má obrovské zásoby ropy, příhodné podnebí a celoročně teplé moře, a území šestkrát větší než Německo. Všechna myslitelná plus. Proč tam imigranti nejezdí? Protože je nikdo nepozval a nikdo se jim tam nepostará o bezpracný blahobyt. Německo to dělá, chce to dělat i nadále, a proto je magnetem pro všechny imigranty světa.
Tedy: dokud bude v Německu Merkelová a její vítací kultura, dokud tam budou cizincům létat pečení holubi až do huby, bude magnet přitahovat stovky miliónů lidí. Nezadržitelně a obrovskou silou. Dnes jsou na světě možná čtyři miliardy lidí, kteří mají příjmy nižší než jsou německé sociální dávky. Evropský cedník, kterému se říká schengenská hranice, proto bude děravý neustále a Evropa se dále bude plnit lidmi, kteří dohromady nic neumějí, jsou nositeli neevropské kultury, nemají žádné uplatnitelné vzdělání a dokonce o něj vesměs ani nestojí. Ale protože je to výhodné, všichni se naučí říkat, že jsou Syřani, jen ztratili pas a jsou to doktoři nebo inženýři.
Je důvodem k obavám i to, že Turecko by od června mělo mít bezvízový styk s Evropskou unií?
Maďarský premiér Orbán glosoval, že nepotřebujeme – slabou – dohodu s Tureckem, nýbrž pevné evropské hranice. A místo toho máme právě dohodu s Tureckem a bezvízový styk s touto osmdesátimilionovou muslimskou zemí, kde se vede válka proti patnácti milionům vlastních občanů, Kurdům, jimž se upírá právo na vlastní stát, a válka proti novinářům, proti umírněné opozici, proti akademické obci, vojákům, soudcům a tak podobně. Nedělám si iluze, jak to dopadne. Ve druhé polovině roku je imigrační krize zpátky. Byly sem pozvány zástupy jako cedníkem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník