Letos budeme slavit 30 let od revoluce. Co z těch 30 let bychom si měli připomínat jako to dobré a co jako to horší?
Jednoznačně nejhorším počinem byl vstup do EU. Jsem přesvědčen o tom, že řada lidí, kdyby byli obeznámeni s následným vývojem, nebo jeho reálnou předpovědí, by tehdy hlasovali jinak. Druhou nejhorší věcí je to, že lidem je odpírána možnost se k tomuto již na základě svých nabytých osobních konkrétních zkušeností znovu vyjádřit.
Prezident Miloš Zeman proslavil termín „lepšolidé“. Vysvětluje ho tak, že jsou to lidé, „kteří se považují za něco lepšího než my ostatní, kteří nám neustále radí, co máme dělat, kteří své názory považují za nadřazené názorům ostatních“. Jak to vlastně prezident myslel? Kdo je „lepšočlověk“ podle vás? Znáte nějaké?
Jak to myslel pan prezident, je otázka na něj. Nicméně již v otázce dáváte sám, dle mého názoru, správnou odpověď. Tedy i podle mě je to tak a ztotožňuji se s takovým výkladem trefného a výstižného pojmu. Jen bych možná dodal, že jejich názory nepovažují jen za nadřazené, ale přímo je pokládají za jediné správné. Těch lepšolidí je u nás, bohužel, celá plejáda. Je to celá nejen pražská kavárna (další trefný termín „z dílny“ prezidenta Zemana). Dále mnoho těch nejhorlivějších pomyslných zastánců demokracie, kteří se tímto slovem ohánějí a zaštiťují, kde se dá. Vůbec si přitom neuvědomují a nedochází jim, že slovo demokracie znamená vládu lidu, proti které se naopak svým výkladem fungování společnosti a politického systému vehementně staví. No a naše média, včetně těch veřejnoprávních, to je na dlouhou kapitolu samu pro sebe. Zpravodajství faktu a přehled událostí je velmi často nahrazován ideologickou výchovou, právě v duchu názoru těch lepšolidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs