Jak v SSSR za Stalina. Petr Bystroň o nových postupech v Německu

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

31.08.2023 13:25 | Rozhovor

Jak ve Stalinově SSSR – tajná služba sleduje svého bývalého šéfa. Tak popisuje nové postupy v Německu poslanec AfD Petr Bystroň, nyní navíc kandidát do Evropského parlamentu. ParlamentnímListům.cz Bystroň sdělil i to, že prodejci novin se bojí dávat do výlohy tisk, který je jeho straně blízký. „Terorizují je levicoví extremisté,“ uvádí. A nařčení, že pracovník AfD vozil peníze z Ruska? „No samozřejmě už se o tom nemluví, protože to byla kachna. Ten člověk nemá žádný podstatný vliv, je jedním z několika set zaměstnanců AfD v Berlíně,“ říká poslanec.

Jak v SSSR za Stalina. Petr Bystroň o nových postupech v Německu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Poslanec německého Bundestagu, Petr Bystroň (AfD)

I v Česku vyvolaly docela velký ohlas průzkumy, podle kterých Němci nepovažují vládu za kompetentní. A rovněž průzkum, podle kterého Němci přestávají věřit demokracii, nedůvěru už má pociťovat většina. Děje se v posledních týdnech něco, co mění atmosféru ve společnosti nebo je to spíše důsledek dlouhodobých trendů?

Určitě je to dlouhodobý výsledek. Ono už se jim to nasčítalo. Tak hlubokou nedůvěru si musíte pracně vysloužit dennodenními fauxpasy totálně inkompetentních osob ve vládě. No a Baerbocková, Habeck i Scholz se činili...

Kandidujete do Evropského parlamentu. Až budete sedět v EP, nemáte obavy, že se budou k frakci Identita a demokracie chovat stejně jako k AfD v Budestagu, která čelí v podstatě totální blokádě? Co za cíle a ambice v takové konstelaci může mít poslanec? 

Zatím je AfD v Evropském parlamentu velmi dobře integrovaná a spolupráce s našimi partnerskými stranami probíhá dlouhodobě velmi dobře. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

No, Germáni jistě mají důvod na Stalina nadávat., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuserusošvábek , 31.08.2023 13:47:54
Ale bez Stalina by svět ve dnešní podobě neexistoval. Ostatně, jakákoli změna kdysi by znamenala naprosto odlišnou situaci dnes. -- Stalin udělal z germánské rasy alespoň trochu lidi. Už se to sice zase hroutí, ale doufám, že se objeví nový Stalin. Možná jej Putin stihne posadit do křesla "vožďa".

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Bezdůvodně nas*aní lidé.“ Šimíček z ODS: Česko je šťastná země

10:35 „Bezdůvodně nas*aní lidé.“ Šimíček z ODS: Česko je šťastná země

Koalice SPOLU ve volební kampani akcentuje zejména zahraniční politiku a bezpečnostní témata. Podle …