Je to venku. Ševčík: „Železný vyběhl, začal na mě řvát.“ Už víme co

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

26.09.2023 7:25 | Rozhovor

„Tento balíček může s sebou přinést i další zvyšování celkové cenové hladiny a může způsobit zpomalení tzv. dezinflačního procesu,“ varuje před chystanými vládními kroky děkan Miroslav Ševčík. Naopak si nemyslí, že by měla ještě více růst úroková sazba. Připomenul také, jak ještě minulý rok premiér sliboval, že se daně nebudou zvyšovat. Ale vyjádřil se také ke snaze o jeho odvolání vycházející od rektora Petra Dvořáka. Dodnes například chybí zápis ze zasedání, které se uskutečnilo 26. června. „Je vysoce pravděpodobné, že je obava z toho, že když bude tento zápis zveřejněn, tak se široká veřejnost dozví o absurdním způsobu jednání, které má vést k odvolání demokraticky zvoleného děkana,“ uvedl Ševčík. A svěřil se také, co zaznělo od Jakuba Železného v zákulisí České televize…

Je to venku. Ševčík: „Železný vyběhl, začal na mě řvát.“ Už víme co
Foto: Repro ČT
Popisek: Miroslav Ševčík v Událostech komentářích

V ČR stále stoupá cena benzínu, v Polsku naopak klesá, což má za následek, že na polských pumpách je pravidelně slyšet čeština. Máte nějaké vysvětlení pro tento rozdíl?

Vysvětlení je jednoduché. V zásadě se jedná o rozdíl ve spotřební dani. V České republice se za litr nafty platí 9,95 Kč spotřební daně, v Polsku je to přibližně 8,10 Kč. U benzínu je rozdíl ještě vyšší – v ČR je spotřební daň u benzinu za jeden litr 12,84 Kč, kdežto v Polsku je to pár haléřů nad 9 Kč. Tady je rozdíl ve spotřební dani téměř 4 Kč.

Němcům dělají starosti ceny energií. Ministr hospodářství Habeck se ohradil proti francouzským cenám, které pocházejí z toho, že Francie má jaderné reaktory, jež jsou státem vlastněné. Kvůli tomu Francie přitahuje investice. Mohl by to být recept i pro Českou republiku?

Primárně je potřeba říci, že zcela zklamala tzv. Energiewende (energetická strategie) Německa, která byla postavena na nereálných předpokladech v souvislosti s výrobou elektřiny z obnovitelných zdrojů. Ukazuje se, že původní plán hraničil s utopickými představami. Je to jasné selhání plánu Green Deal. Dále je to chybná politika Německa v souvislosti s uzavřením jaderných elektráren.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Bude podle vás další světová válka?

Aspoň z vaší věty - geopolitická rovnováha světa, která jej posledních 80 let uchránila před světovou válkou se rozpadla, to vypadá, že si to myslíte. A kdo by proti sobě jako stál? Ano Rusko je proti všem, ale netvrdí třeba právě vaše strana, jak je Evropa jednotná? A myslíte, že je na místě si stě...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Železný to buď přehnal s dávkou anebo měl absťák., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseŽivotní zkouška , 26.09.2023 7:52:01
Jeho chování by bylo na posouzení psychiatrů. A pokud to pak ještě dokopl tím, že pana děkana seřval na chodbě, tak to jenom svědčí o tom, že si o sobě ten protekční redaktůrek myslí, že je bohům roven.

|  24 |  0

Další články z rubriky

„Bezdůvodně nas*aní lidé.“ Šimíček z ODS: Česko je šťastná země

10:35 „Bezdůvodně nas*aní lidé.“ Šimíček z ODS: Česko je šťastná země

Koalice SPOLU ve volební kampani akcentuje zejména zahraniční politiku a bezpečnostní témata. Podle …