Kauza Vrbětice a obvinění Hamáčka. Co se povídá nejen v Bruselu? Prozradil europoslanec Zdechovský

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

09.05.2021 11:44 | Rozhovor

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KUD-ČSL) reaguje na informace o údajném plánu vicepremiéra Jana Hamáčka vyhandlovat vakcíny za utajení kauzy Vrbětice. „Jestli ho někdy něco takového napadlo a řekl to veřejně, šíleně se ztrapnil a v bezpečnostní komunitě odvařil. Takový nápad nesmí ani vyslovit.“ Ať už to dopadne, jak chce, i tak by měl podle Zdechovského Hamáček odstoupit. Podotýká: „Vláda je natolik neschopná, že když opozice nebude dělat nic a do voleb se vůbec vyjadřovat, vyhraje.“

Kauza Vrbětice a obvinění Hamáčka. Co se povídá nejen v Bruselu? Prozradil europoslanec Zdechovský
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Server SeznamZpravy.cz napsal o tom, že ministr vnitra Jan Hamáček měl plán jet do Moskvy se záměrem vyměnit utajení kauzy Vrbětice za milion dávek vakcíny Sputnik V, případně i za setkání Vladimira Putina s Joem Bidenem v Praze. Sám Hamáček na tiskové konferenci médiím řekl, že jde o lži a spekulace. S odstupem několika dnů, co byl text publikovaný – co na to říkáte?

Věřím, že pan ministr Hamáček chtěl prokázat historickou roli a jet do Ruska. Nevěřím, že by tohle byla nějaká kamufláž. Ale, jestli chtěl něco vyměnit, nebo nechtěl... Ať vyřeší orgány v trestním řízení. Spekulovat nebudu. Samotná informace je natolik závažná, že by se tím měly zabývat, aby vyhodnotily, jestli se pan ministr Hamáček dopustil nějakého trestného činu, nebo ne.

Ve chvíli, kdy se vědělo, že ve Vrběticích nevybuchl muniční sklad jen tak, mi přijde za hranou, že chtěl jet do Ruska. Měl by to být důvod, aby odstoupil.

Souhlasíte s názorem některých představitelů opozice, že se Hamáček choval „vlastizrádně?“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

0:01 Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Původně mělo jít jen o komentář k akci albánského premiéra k otevření „Vatikánu pr…