Svět poslední týden trnul, zda na východě Evropy vypukne válka. Západní spojenci v čele s USA varovali před ruskou agresí, Rusové pro změnu k hranici s Ukrajinou přesunuli velkou část armády a tvrdili, že jde o vojenská cvičení. Největší konflikt ale zatím vznikl v oblasti informací. Jak dění v uplynulých dnech hodnotíte?
Informační válka, vytváření napětí, strachu a protiruské hysterie. Možná příprava na false flag operaci. Další ztrapnění a znedůvěryhodnění amerických jestřábů a mainstreamových mediálních pologramotů, kteří jejich slova nekriticky vytrubují do světa jako jejich PR agentury.
Jak se s odstupem času díváte na proklamace, že válka na Ukrajině jistě začne ve středu 16. února? Čemu sloužily? A bude za ně podle vás někdo potrestán?
Stejně jako jsem se na ně díval od začátku. S despektem k této americké propagandě a snaze o rozdmýchávání napětí, strachu a nenávisti k Rusku, v níž idiotsky sekundují prakticky veškerá mainstreamová média nejen u nás. Provokace ze strany USA či jejich ukrajinských mopslíků jistě ještě přijde – bohužel, takže bych tuto kauzu zatím neuzavíral.
Hudebnice Aneta Langerová se v rozhovoru pro Český rozhlas vyjádřila k situaci na Ukrajině. „S přáteli jsme se o tom bavili a říkali si, že máme chuť jít k hranicím Ukrajincům pomoci. Stát tam a nějak je bránit,“ sdělila. Co byste jí doporučil?
Ne podle slov, ale podle činů poznáte je. Když má Aneta Langerová s přáteli chuť, nechť o tom nevypráví pohádky, ale ať si sbalí saky paky a jde ukázat své hrdinství – ve skutečnosti uvědomělost a pravověrnost – na místo činu. Lehce se do éteru vypouští líbivá slova, po kterých mediální mainstream tak prahne, ale činy jsou už o něčem jiném. Myslím, že by Aneta měla naděláno v kalhotkách už při odjezdu z České republiky.
Pirátský primátor Zdeněk Hřib vyrazil na Ukrajinu. V Kyjevě se setkal s tamním starostou Vitalijem Kličkem a také s primátorem Varšavy Rafalem Trzaskowskim. Mohl z návštěvy podle vás vzejít nějaký konkrétní zlepšovací návrh pro Prahu?
Možné je na tomto světě všechno. I to, že pirátský neobolševik řekne, vykoná či vyjedná něco rozumného. Ale mé pochyby v této věci takřka hraničí s jistotou.
Agentura SANEP zveřejnila výsledky svého průzkumu o důvěře v jednotlivé hejtmany. Zatímco na čele pelotonu je jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) se 48,1 %, následován libereckým Martinem Půtou (SLK) se 45,2 %, na opačném konci se krčí právě Pirát Hřib s pouhými 17,5 %. I předposlední Radim Holiš (ANO) za Zlínský kraj má výrazně lepší skóre, konkrétně 23,7 %. Čím si vysvětlujete Hřibovo špatné postavení doma? Obzvláště pak s vědomím toho, že v zahraničí je velmi aktivní a sbírá i úspěchy (ocenění „TOP 5 starosta“ od chorvatského think-tanku).
Jakkoliv jsem silně skeptický k průzkumům veřejného mínění, které v drtivé většině nemají za cíl reflektovat veřejné mínění, ale nasměrovávat ho, tak nedůvěra v piráta Hřiba mě nepřekvapuje. Když se podíváme, jak se montuje do zahraniční politiky, aniž by pro to měl jakýkoliv mandát, jak ztěžuje život Pražanům veškerými pirátskými nesmysly, omezeními a výmysly, tak se nedůvěře v něj není co divit. Zahraniční ocenění, zejména od všemožných pofiderních think-tanků, neziskovek, zpravodajských agentur, jako to Koudelkovo od CIA, Templeton pro Halíka, ale i Nobelovka míru pro Obamu, nejsou v žádném případě kritériem nebo dokladem kvalit a schopností člověka, ale mají naopak sloužit k tomu, aby nekvalitu a neschopnost daného jedince zakryla a posílila jeho žádoucí auru či mýtus.
Státní zástupce Jaroslav Šaroch je údajně připraven poslat expremiéra Andreje Babiše (ANO) před soud kvůli podezření z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Informoval o tom web Neovlivní.cz. Je podle vás možné, že se tedy v rámci prezidentské kampaně dočkáme i zápletky se soudní síní? A pokud ano, může Babišovi uškodit, či spíše pomoci?
V rámci jakékoliv předvolební kampaně se můžeme dočkat čehokoliv. I výše zmíněného. Vzhledem k tomu, že Babiš a dotace z EU, tedy zlegalizovaná korupce ze strany tamního politbyra, jsou už natolik recyklovanou písničkou, mám dojem, že by to Babišovi v očích veřejnosti zas tolik neuškodilo. Ten má, myslím, své zastánce a odpůrce už pevně ukotveny a málokdo kvůli této kauze přejde na „druhý břeh“. Ale můžu se pochopitelně plést. Nicméně v případě například druhého kola a voličů nerozhodnutých, nebo volících takzvané menší zlo, by tahle hypotetická událost jistý vliv mít mohla.
Poslanec Jan Farský (STAN) přiletěl z USA, aby složil mandát. Brzo, pozdě, zbytečně?
Zbytečné to rozhodně není. Pozdě to je. Vzhledem k tomu, že Farský coby další z amerických loutek-agentů zřejmě věděl o své stáži hodně dopředu, neměl vůbec kandidovat a vodit své voliče za nos. Šlo o prachsprostou drzost a zkoušku, zda voliči a pravověrní novináři unesou další podraz a nebetyčnou prasárnu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Marek Korejs