Kolaps v supermarketu. Mohl za to nejspíš respirátor! Hudební producent přiživuje varování Ilony Csákové

02.03.2021 18:26 | Zprávy

ROZHOVOR „Tato vláda má pouze jednu schopnost. Umí dobře organizovat chaos. Očkovací diletantské chyby jen ukázaly, jak nekompetentní vládu vlastně nyní máme. Nebojím se říci, že i komunistická vláda Ladislava Adamce byla na tom líp,“ říká rázně českobudějovický hudební producent a promotér Aleš Trdla. Mluví o těžkostech, které nyní jeho profesi provázejí, o tom, že některé koncerty už se přesouvají potřetí, i o tom, že už pomalu docházejí i psychické síly. V rozhovoru nevynechal Csákovou ani Hrušínského. Kvůli Klausovi se opřel do vicepremiéra Hamáčka, nešetřil ani ministryni Maláčovou. Vyjádřil se i k „humbuku“ kolem Romana Prymuly.

Kolaps v supermarketu. Mohl za to nejspíš respirátor! Hudební producent přiživuje varování Ilony Csákové
Foto: archiv A. Trdla
Popisek: Impresário Aleš Trdla se světoznámým pianistou Tomášem Kačem

Daniel Landa předložil s profesorem Beranem a docentem Ševčíkem své desatero. Akcentuje zdravý rozum, volá například po otevření škol, kritizuje systém PES. Je to mlácení prázdné slámy, nebo to má šanci něco změnit? Co z onoho „desatera“ vás zaujalo?

Systém „PES“ už dávno pozbyl své relevantnosti. Landovo desatero přináší jakýsi lidský přístup k danému problému, čímž může mít u lidí kladný ohlas. Například preventivní opatření 4R se mi líbí. Tedy Ruce – Rozestup – Rouška – Rozum včetně maximálního užívání vitamínu D a zinku. Víte, vždycky se zdůrazňovalo jen rouška, roušky a roušky, ale rozestupy, o kterých já soudím, že jsou více důležité nežli nošení roušek vždy a všude, se mnoho nemluví. Přitom mohu z vlastní zkušenosti odpovědně prohlásit, že ty rozestupy velká část populace nedodržuje. Možná asi ani mnozí nevědí, co to jsou 2 metry. Bohužel. Co se týká škol, tak jako v jiných zemích, ty nikdy neměly být tak dlouho zcela uzavřené. Vzdělanost národa je základ každé úspěšné společnosti.

Právě Daniel Landa, ale i další už delší dobu mluví o tom, že testování diváků, návštěvníků divadel, koncertů mohlo zase „otevřít“ kulturu. Je to podle vás cesta? Byli by lidé ochotní podstupovat testy, aby se dostali na kulturu?

Pro běžné koncerty a divadelní představení to lidé nebudou ochotni podstoupit ani kdokoli hradit, ať už jde o organizátora nebo samotného návštěvníka. Jiné to může být u letních festivalů a časově delších akcí. Tam si to umím představit.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Ševčík: Jak probíhal 17. listopad 1989

19:11 Miroslav Ševčík: Jak probíhal 17. listopad 1989

Naprostá většina občanů bývalého Československa prožívala poslední měsíce roku 1989 v napjatém očeká…