Daniel Landa předložil s profesorem Beranem a docentem Ševčíkem své desatero. Akcentuje zdravý rozum, volá například po otevření škol, kritizuje systém PES. Je to mlácení prázdné slámy, nebo to má šanci něco změnit? Co z onoho „desatera“ vás zaujalo?
Systém „PES“ už dávno pozbyl své relevantnosti. Landovo desatero přináší jakýsi lidský přístup k danému problému, čímž může mít u lidí kladný ohlas. Například preventivní opatření 4R se mi líbí. Tedy Ruce – Rozestup – Rouška – Rozum včetně maximálního užívání vitamínu D a zinku. Víte, vždycky se zdůrazňovalo jen rouška, roušky a roušky, ale rozestupy, o kterých já soudím, že jsou více důležité nežli nošení roušek vždy a všude, se mnoho nemluví. Přitom mohu z vlastní zkušenosti odpovědně prohlásit, že ty rozestupy velká část populace nedodržuje. Možná asi ani mnozí nevědí, co to jsou 2 metry. Bohužel. Co se týká škol, tak jako v jiných zemích, ty nikdy neměly být tak dlouho zcela uzavřené. Vzdělanost národa je základ každé úspěšné společnosti.
Právě Daniel Landa, ale i další už delší dobu mluví o tom, že testování diváků, návštěvníků divadel, koncertů mohlo zase „otevřít“ kulturu. Je to podle vás cesta? Byli by lidé ochotní podstupovat testy, aby se dostali na kulturu?
Pro běžné koncerty a divadelní představení to lidé nebudou ochotni podstoupit ani kdokoli hradit, ať už jde o organizátora nebo samotného návštěvníka. Jiné to může být u letních festivalů a časově delších akcí. Tam si to umím představit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora