Migranti pro ČR. „Rakušan nás v Bruselu prodal!“ Jindřich Rajchl ve varu

15.06.2023 18:42 | Rozhovor

„Já nechci žádné výjimky! Já to nechci platit!“ Podle elitního advokáta, předsedy strany PRO Jindřicha Rajchla se vracíme do doby, kdy německá kancléřka Angela Merkelová pronesla své legendární „Wir schaffen das“. „Otevřela brány všem migrantům ze střední, severní Afriky i z Asie,“ podotýká Rajchl. „Dokonce bych si troufnul říct, že jde o největší podraz od roku 1989,“ dodal k aktuální české politické strategii a hovoří otevřeně také o „koalici obětovaných“.

Migranti pro ČR. „Rakušan nás v Bruselu prodal!“ Jindřich Rajchl ve varu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jindřich Rajchl

Projíždíte obce a města, měl jste teď na sociální síti úspěšnou fotografii zaplněného sálu z Ostravy. Jaká byla účast a co lidi nejvíc zajímá?

Chodí čím dál více lidí a jsme za to obrovsky rádi. Je vidět, že se lidé probouzejí, nevěří nesmyslným nálepkám, které se nám snaží dát nějaká mainstreamová média a to, že jsme stranou antisystémovou nebo proruskou. Jsou to lži, kterými se snaží odvrátit pozornost od toho, že nabízíme jasné realistické řešení, jak se dostat ze současných problémů v České republice. Jde nám primárně o Českou republiku, ne o válku na Ukrajině. Že lidé chodí, zajímají se o politiku, je strašně moc dobře. Že v Ostravě bylo asi sedm set lidí, je něco neskutečného. Mně nezbývá nic jiného, než všem podporovatelům za zájem poděkovat. Věřte mi, že si uvědomujeme, že je pro nás důvěra, kterou v nás vkládají, obrovským závazkem. Mnoho lidí mi říká, že jsme poslední naděje k tomu, aby se v této zemi něco změnilo. Pokud bychom zklamali my, už by nevěřili nikomu. Pro nás je to skutečně obrovský závazek. Že nám přijde do sálu víc lidí, než jiným na demonstrace, je velké smeknutí před lidmi, kteří nám vyjadřují přízeň. 

Minulý týden, v ten samý den, kdy ve Francii pobodal syrský uprchlík děti, zasedli ministři vnitra států EU za jednací stůl v Lucemburku, aby se dohodli na nových pravidlech přijímání uprchlíků do Evropy. Státy EU se sešly okolo konceptu „flexibilní solidarity“ nebo další ho nazývají „povinná solidarita“, kdy každý bude pomáhat podle svého uvážení. Váš názor z pohledu právníka?

Miluji tyto marketingové názvy. Flexibilní solidarita? Netuším, co tím chtěl básník říci. Povinná solidarita? Oxymóron. Solidarita nemůže být z principu povinná. Buď jste solidární, protože chcete, nebo nejste solidární. Realita je taková, že se vrátíme do doby, kdy Angela Merkelová říkala: Wir schaffen das! Zvládneme to. A otevřela brány všem migrantům ze střední, severní Afriky i z Asie. Nikdo z České republiky se nás neptal, jestli s tím souhlasíme nebo nesouhlasíme, jestli, když Německo nebude zvládat migrační vlnu, tak se podělíme o náklady, případně, že si část migrantů převezmeme na své území. Nikdo se nás neptal. Právě proto po nás nikdo nemůže chtít, abychom převzali spoluodpovědnost za situaci, kterou si vytvořily státy západní Evropy samy. Rozhodly se pro to a musí nést plnou zodpovědnost.

Jakákoliv podpora záměru by byla krokem v bytostném rozporu se zájmy občanů České republiky. Že pro to pan Rakušan zvedl ruku, potažmo naše vláda, je něco, co považuji za naprostý podraz na občany této země. Dokonce bych si troufnul říct, že jde o největší podraz od roku 1989. Kdybyste si udělali anketu, kolik občanů České republiky by souhlasilo s tímto krokem? Přes devadesát procent lidí by se vyjádřilo proti takto nesmyslně nastavené politice. Pan Rakušan, nebo naše vláda, jednala v rozporu se svými předvolebními prohlášeními, protože kdyby toto řekli před volbami, volby by nevyhráli a ve Strakově akademii neseděli. Tenhle nesmysl, který EU připravila, je mnohem horší, než povinné kvóty. Maďarsko s Polskem hlasovaly proti, Slovensko s Bulharskem se zdržely. Že Česká republika hlasovala pro, je důkazem naprosté servility české vlády vůči EU. Vlády, která už rezignovala na jakékoli prosazování českých národních zájmů.

Dám příklad, který, si myslím, že dokonale sedí. Představte si, že s někým bydlíte ve dvojdomku a ten někdo si nastěhuje do své části domku dvacet lidí a řekne: Chci jim pomáhat a vůbec se tě nebudu ptát, jestli chceš nebo nechceš a těch dvacet lidí zvládnu. Po pěti letech zjistí, že to nezvládne a řekne: Tak teď si jich deset ode mě vezmeš, nebo budeš platit pět tisíc za každého, co tady mám, protože to finančně nezvládám a nejsem schopen se o ně postarat. To je něco absolutně neférového. Asi každý obyvatel dvojdomku by řekl: Nezlob se, ale ty jsi je tam vzal, tak to vyřeš. To je přesně příklad pro Českou republiku.

Rezignovali na bezpečnost a finanční stabilitu. Jsme postaveni před volbu, že vezmeme určitý počet migrantů bez ohledu na azylové právo, že ti lidé nebudou podléhat klasickému řízení, budeme je muset vzít, protože nám je EU přidělí, nebo se z této povinnosti budeme muset vykoupit částkou dvacet tisíc eur na hlavu, což je více než průměrný důchod našich seniorů. Rozhodnutí, které jde totálně proti zájmům České republiky. Jsem naprosto jednoznačně přesvědčen, že postup měl být odmítnut.

Česká republika byla ze systému vyjmuta kvůli stovkám tisíc ukrajinských uprchlíků, že?

(Smích). Já nechci žádné výjimky. Já to nechci platit. Že pan Rakušan přijde s tím, že má výjimky zřejmě na dobu trvání války? Principiálně odmítám platit cokoliv západním státům za to, že si rozlily pověstné mléko. Rozhodly se, bez toho, aniž by se nás ptaly a oni teď musí nést zodpovědnost. Nemohu přece přenést odpovědnost za své špatné rozhodnutí na někoho jiného, aniž bych se ho zeptal, zda s tím souhlasí nebo nesouhlasí. Mě žádná výjimka nezajímá. Nedat západním státům ani korunu! Je to jejich problém. Samy si ho navařily, ať si ho vyřeší!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pro PRO!!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemobidick2020 , 15.06.2023 19:39:31
PRO-PrávoRovnostOdbornost!! Jediná volitelná mimoparlamentní strana které věřím!!

|  11 |  0

Další články z rubriky

Profesorka Hogenová: Probuďte lidi. Jak je možné vzít důchodcům a přidat vládnoucím

8:18 Profesorka Hogenová: Probuďte lidi. Jak je možné vzít důchodcům a přidat vládnoucím

„Obyčejní lidé jsou podvedeni; všimněme si, komu vláda přidává na mzdách, a komu bere,“ říká v bilan…