Nefér šizení a dvojí kvalita na stolech. A průšvih s antibiotiky v jídle, europoslanec Poc varuje
13.04.2019 10:05 | Zprávy
ROZHOVOR „Chceme, aby se rychleji vyrovnávaly podmínky v Unii ve všech oblastech. Chceme evropskou minimální mzdu i evropské standardy zdravotní péče. Chceme, aby zisky, které se vytvoří v regionu a na kontinentě, taky v tom regionu a na tom kontinentě přinášely prospěch lidem. Pravice to všechno odmítá s poukazem na svobodu podnikání a výmluvami na zájmy firem. Jenže jestli nechceme, aby lidi byli chudí i když pracují, tak už musíme začít pojmenovávat příčiny a ne nechat pořád někoho plkat nesmysly o projídání sociálním státem,“řekl před volbami lídr kandidátky ČSSD do voleb do Evropského parlamentu Pavel Poc.
reklama
V Evropském parlamentu působíte již od roku 2009, co považujete za svůj největší úspěch?
Člověk má vždycky pocit, že největší úspěch byl ten poslední, a tím je právě přijatá novela evropského potravinového práva. Z pozice stínového zpravodaje S&D se mi podařilo prosadit například, že data o pesticidech, barvivech, potravinářských aditivech, GMO nebo nových potravinách už se nebudou nesmyslně utajovat, že studie, které prokazují škodlivé účinky, se nebudou moci dál zametat pod koberec. Pro posuzování se bude více používat nezávislá věda a povolovací proces bude auditován a kontrolován. Jakmile novela vstoupí v platnost, významně zvýší bezpečnost potravin, ochranu životního prostředí a zejména veřejného zdraví. Mimochodem tento návrh byl přijat Parlamentem i přesto, že probyznysová lidovecká zpravodajka od něj odstoupila, takže je to i úspěch politický.
Pokud by byly volby úspěšné a Vy jste byl zvolen již potřetí za sebou, jaké budou Vaše hlavní cíle pro následující období?
Už léta se zabývám především věcmi, které nás zabíjejí. Například na rakovinu umírá téměř milión a půl Evropanů ročně, nárůstají počty úmrtí na cukrovku, degenerativní choroby jako artróza a autoimunitní poruchy jako artritida nebo různé alergie. A všechny tyhle nemoci postihují čím dál víc i mladé lidi a děti. Roste počet neurodegenerativních onemocnění jako Parkinsonova nebo Alzheimerova nemoc. Roste počet neplodných lidí, zejména mužů. Není pochyb, že znečištění našeho životního prostředí a potravního řetězce pesticidy a dalšími nebezpečnými látkami je jednou z příčin. Takže chci prosadit vznik a důsledné uplatňování strategie pro životní prostředí bez jedů a silnou strategii proti rezistenci na antibiotika.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Můžete mi vysvětlit, jak je to možné? To jste jako politici tak neschopní protlačit na vysoká místa politiky, kteří by hájili zájmy Česka? Ono to dost vysvětluje, proč podle mě na mezinárodní scéně zájmy nás Čechů vlastně nikdo pořádně nehájí, a proč se stáváme stále více bezvýznamnou zemí.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.