Kde je podle vás pomyslná hranice mezi péčí o zdraví lidí a podporou ekonomiky? Je správné mluvit o podpoře hospodářství, když na koronavirus umírají lidé?
Myslím, že všichni si uvědomujeme těžkosti, které nyní prožíváme, a všichni víme, že COVID-19 je bohužel v některých případech smrtelnou nemocí. Smrt je samozřejmě tragédie a mně je upřímně smutno vždy, když se dozvím o nárůstu počtu lidí, kteří viru podlehli. Chápu, že rodiny lidí, kteří nemoci podlehli nebo jsou ve vážném stavu, nemají teď na nějaké ekonomické aspekty krize ani pomyšlení, respektuji to.
Považuji však diskuzi o tom, jak ekonomicky a existenčně pomoci občanům i podnikatelům, za důležitou, protože nad tím virem v nějakém horizontu zvítězíme a bude nutné řešit hospodářskou recesi, která po odeznění viru nastane. Jsem ráda, že vláda koná a občany v této nelehké době podporuje.
Předseda Pirátů Bartoš hovoří o tom, že zavřené hranice jsou "jako za Husáka". Není to už přes čáru a co by se podle vás stalo, pokud bychom jako jedni z mála zas nyní otevřeli hranice nejen pro pohyb zboží, ale hlavně osob....
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Václav Fiala