Nemají rádi Gotta a nemlčí? Těm „zavřel hubu“ Petr Štěpánek. Svědectvím o Gottově lidskosti

02.10.2019 15:17 | Zprávy

ROZHOVOR „Vkus, absolutní profesionalita a nezměrná úcta k posluchačům a fanouškům. Karel Gott po koncertě nikdy posluchače, kteří přišli pro podpis, neposlal pryč. Vždycky tam setrval i pro toho úplně posledního,“ říká spisovatel, hudebník a bývalý člen RRTV Petr Štěpánek ve vzpomínce na včera zesnulou legendu české muziky. Zažil s ním i okamžik tvorby a připomíná: „Gott nikdy neodejde. Je tu s námi navždy.“ Státní pohřeb podle Štěpánka navíc nebude státní, ale národní.

Nemají rádi Gotta a nemlčí? Těm „zavřel hubu“ Petr Štěpánek. Svědectvím o Gottově lidskosti
Foto: Wikipedia
Popisek: Karel Gott

Zemřel Karel Gott. Jak vás tato zpráva zasáhla?

Vehnalo mi to slzy do očí a těžko se mi polykalo.

Kdy jste se poprvé ve svém životě jakkoliv setkal s Karlem Gottem?

Moje první vzpomínka na Karla Gotta je, když jsem jako maličký kluk stál na židli, abych dosáhl na stařičký kotoučový magnetofon Sonet Duo, a přehrával si pořád dokola Gottovu píseň Ú-ú-ú-úterý, třetího zá-á-á-ří.

To je vaše první vzpomínka na Karla Gotta. Vytanula vám dnes ještě nějaká na mysli?

Vzpomínám taky na svoji babičku Josefu Štěpánkovou, velmi zbožnou to ženu, která měla Karla Gotta vylepeného v kuchyni na kachličkách, jeho velkou fotografii. Měla ho prostě ráda. A takových lidí byly a jsou miliony.

To je určitě pravda. A co vaše osobní setkání s Karlem Gottem?

Mám pár vzpomínek na osobní setkání. Ta nejvýraznější je na naši spolupráci. Jsou to docela žánrové paradoxy, protože tu moji spolupráci s belcantovým zpěvákem tenkrát spunktoval bubeník z metalového Citronu Radim Pařízek. To on Gottovi řekl, že zná kluka, který umí skládat melodické písničky. A za pár dní už jsem seděl na Bertramce v obýváku a s mistrem jsme si pouštěli moje demáče. Domluva zněla, že na jeho nové desce budu mít třetinu písní. A hned, ještě ten den jsme se pustili do práce.

A výsledek?

Z té spolupráce nakonec sešlo. Vlastně kvůli politice. V Blesku vyšťourali, co se chystá, a začali se vyptávat, jestli Gott chce opravdu spolupracovat s „tím“ Štěpánkem, zločincem z Rady pro vysílání. Možná si vzpomenete, co se všechno tehdy dělo okolo Novy a Železného. A Karel asi nechtěl riskovat, že nějaký kus téhle toxicity padne i na jeho novou desku. 

To se stalo kdy?

V období, kdy vrcholila negativní kampaň proti Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, která pak v roce 2003 vyvrcholila tím nezákonným odvoláním rady. Pro mě jako autora bylo obrovským vyznamenáním, že si mě právě Karel Gott přizval ke spolupráci. O to více člověka mrzí, když z toho nakonec sešlo kvůli pitomé politice.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Furedi: Brusel pod tlakem. Trump už je donutí, nebude to jako za Bidena

4:44 Profesor Furedi: Brusel pod tlakem. Trump už je donutí, nebude to jako za Bidena

Trump donutí Evropu řešit své problémy, myslí si Frank Furedi, emeritní profesor sociologie na Unive…