Němcová nedostatek inteligence dohání hysterií. Topolánkovo rozkrádání. Islamizátor Kubera. Nečas zničil ekonomiku. Sociolog Hampl o „hořkém a trapném konci ODS“

20.04.2016 17:10 | Zprávy

ROZHOVOR Pravicový sociolog Petr Hampl, který nyní vede kandidátku Bloku proti islámu ve Středočeském kraji, říká, že ODS je úplně zbytečná organizace, která jen ujídá peníze daňových poplatníků. „Jestliže dnes ODS předstírá boj proti Andreji Babišovi, je zapotřebí dodat, že fenomén Babiš je logickým a nutným důsledkem katastrofální politiky ODS,“ říká Hampl. ODS škodí pravicovým idejím a škodí především parlamentní demokracii. Dělení na levici a pravici dle něj již dnes postrádá smysl. Podporuje uskupení, který hájí zájmy 90 procent obyvatel proti „elitám“.

Němcová nedostatek inteligence dohání hysterií. Topolánkovo rozkrádání. Islamizátor Kubera. Nečas zničil ekonomiku. Sociolog Hampl o „hořkém a trapném konci ODS“
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Sociolog Petr Hampl.

ODS „slaví“ 25 let od svého vzniku. Má co slavit?

Vznik ODS byl nesporně významnou historickou událostí, podobně jako třeba založení strany Mladočechů v roce 1874. Na začátku 90. let sehrála ODS významnou roli tím, že dokázala čelit havlovským intelektuálům – těm lidem, kteří později zformovali „pražskou kavárnu“ a kteří dnes napomáhají genocidě českého národa.

Něco jiného je dnešní ODS. Úplně zbytečná organizace, která jen ujídá peníze daňových poplatníků. Hořký a trapný konec daný tím, že její členové neměli odvahu stranu včas rozpustit.

Kdo byl dle vás nejlepším a kdo nejhorším předsedou ODS?

Nejlepším jednoznačně Václav Klaus. Jeho odchod byl i faktickým koncem ODS. Jestli mu lze něco vyčíst, pak to, že toleroval rozkrádačky stranických funkcionářů, a především to, že nedokázal najít rozumného nástupce.

O pozici nejhoršího předsedy v dějinách ODS by mohli soutěžit hned dva kandidáti – Mirek Topolánek a Petr Nečas. Oba zaujímali k Bruselu stejně patolízalský postoj jako dnes Bohuslav Sobotka. Topolánek přeměnil českou politiku na čisté rozkrádání bez jakéhokoliv ideového obsahu. A Petr Nečas zničil českou ekonomiku nesmyslným zvyšováním daní uprostřed krize. Jestliže dnes ODS předstírá boj proti Andreji Babišovi, je zapotřebí dodat, že fenomén Babiš je logickým a nutným důsledkem katastrofální politiky ODS.

V jaké je teď ODS kondici?

Dnešní ODS sestává v zásadě ze tří skupin lidí. První z nich představují mafiáni. Druhou celkem poctiví lidé, kteří myšlenkově zastydli někdy v roce 1990 a dosud řeší odchod sovětských vojsk. Nejsou schopni pochopit, že problémem roku 2016 jsou islám a imigrace. A tou třetí skupinou jsou řadoví členové – vesměs chytří, slušní a zděšení jednáním stranického vedení. To vše je sešněrováno tupým byrokratickým aparátem.

Pokud to budou daňoví poplatníci nadále financovat, může to vydržet ještě desítky let.

Má ODS pořád co říct a říká to?

Naprosto nezáleží na tom, co ODS říká. Stejně všichni víme, že pokud by se dostala k moci, udělala by pravý opak toho, co dnes slibuje. Zvyšovala by daně a plazila by se před Merkelovou stejně jako Sobotka.

Kde je podle vás hlavní příčina toho, že ODS poklesla z významu první či druhé nejsilnější strany ve státě po 10 procent podpory?

ODS má těch řádově 10 procent v situaci, kdy se konkurenti fakticky rozpadají. Kdyby byly konkurenční strany ve slušné formě, ODS by už byla hluboko pod pěti procenty.

V ODS totiž došlo k tomu, k čemu dříve či později dojde v každé politické straně. Veškerou moc převzal byrokratický aparát, ten vytvořil alianci s mafiány a lidé, kteří chtěli prosadit něco rozumného, byli vytlačeni na okraj.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peníze skryté za řečmi o společných hodnotách. Švihlíková o USA a EU

18:23 Peníze skryté za řečmi o společných hodnotách. Švihlíková o USA a EU

„V EU se jedná zejména o ideologii spojenou s progresivním liberalismem, která je prolezlá nejen vlá…