Ozvěny spacákové revoluce? Nesmyslná pokrytecká šaškárna, myslí si o volbě Rady CT Štěpánek

09.06.2022 12:35 | Rozhovor

Mediální expert Petr Štěpánek je přesvědčený o tom, že by se v České republice mělo skoncovat s „pokryteckou šaškárnou“, za kterou označuje to, že jsou do Rady České televize voleni nikoliv jen zástupci politiků, ale také nejrůznějších neziskových organizací. „Neexistuje žádný důvod, proč by vliv politické sféry na to, jak má vypadat veřejná televize či kdo ji povede, měl být nulový. I dění okolo ČT je prostě správa věcí veřejných, jinými slovy: politika,“ říká Petr Štěpánek, první místopředseda Trikolory, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, ve kterém se vrací také k tajnostem kolem výdělků managementů i moderátorů veřejnoprávní televize.

Ozvěny spacákové revoluce? Nesmyslná pokrytecká šaškárna, myslí si o volbě Rady CT Štěpánek
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Poslanci se minulý týden opět neshodli na dovolbě členů Rady ČT. V čem je podle vás tak zásadní problém, že se ani vládní většina nedokáže v Poslanecké sněmovně shodnout na této personální nominaci. Naznačuje to nějaké hlubší problémy kolem České televize, nebo naopak ve vládní koalici? 
 
Česká televize, a na prvním místě její zpravodajství a publicistika, není televizí všech, tedy především televizních poplatníků, kteří si ji povinně vydržují, nýbrž mocenským nástrojem jednoho politicko-ideového bratrstva hochů a děvčat, co spolu mluví, které si na Kavčích horách už několik desetiletí opečovává své penězovody a vlivové kanály. Kdykoli tohle bratrstvo cítí, že jeho vydobyté pozice by mohly být v ohrožení, dějí se věci. 
 
 
Nejde v případě Rady České televize přece jen o formalitu? Skutečně může mít členství v Radě tak zásadní dopad na to, jak Česká televize funguje, jak hospodaří či jak plní svoji veřejnoprávní roli? 
 
Ano, ptáte se dobře. Okolo naplnění Rady České televize probíhají ty snad úplně nejzavilejší politické boje, a přitom ten orgán samotný s jednou jedinou výjimkou nerozhoduje prakticky o ničem, a už vůbec ne o jakémkoli směřování veřejnoprávní televize. Tou výjimkou je samozřejmě volba generálního ředitele České televize, ke které ovšem dochází jednou za šest let. 
 
Neměla by se tedy podle vás změnit pravidla volby členů Rady ČT? Nebo byste navrhoval nějakou zásadnější reformu dohledu nad veřejnoprávní televizí? 
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

17:27 Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - „Bohužel Bidenova administrativa se ještě v posledních křečích bu…